• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Sulík podáva na Fica trestné oznámenie. Za vyjadrenie, že kokaín a SaS je jedna rovnica

Sulík podáva na Fica trestné oznámenie. Za vyjadrenie, že kokaín a SaS je jedna rovnica

„Ja žijem poctivý, čestný život,” odkázal minister Richard Sulík šéfovi smerákov Robertovi Ficovi.

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva Richard Sulík odmietol obvinenia Roberta Fica smerujúce na jeho maturitné vysvedčenie a ranč v Austrálii. „Ja žijem poctivý, čestný život,” odkázal počas mimoriadnej schôdze v parlamente šéfovi opozičnej strany s tým, že si vie zdokladovať celý svoj život. To si podľa neho bývalý premiér nevie predstaviť.

Zároveň Sulík podáva na Fica trestné oznámenie. Týka sa jeho vyjadrenia o tom, že kokaín a SaS je jedna rovnica. Minister hospodárstva uviedol, že jeho maturitné vysvedčenie je v poriadku a školy vyštudoval poctivo. Dokument plánuje Ficovi priniesť aj s úradným prekladom. „Tu ste šliapli vedľa. Možno vás mal pán Bödör, ktorý ma nechal lustrovať, lepšie informovať. Čo si myslíte, že ja som Danko?,” pýtal sa Sulík v pléne.

Zároveň potvrdil, že spolu s ďalšími dvomi fyzickými osobami vlastní obchodnú spoločnosť, ktorá v roku 2019 kúpila v Austrálii nehnuteľnosť. Na kúpu založil svoje dva bratislavské byty, zobral si úver a ten spláca. „Ja som tie peniaze neukradol,” vyhlásil. Nehnuteľnosť plánuje využívať v zimných mesiacoch počas dôchodku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie