• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Sulík ocenil, že návrhy strany SaS na testovanie vláda „v rámci možností“ akceptovala

Sulík ocenil, že návrhy strany SaS na testovanie vláda „v rámci možností“ akceptovala

Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) podotkol, že na Slovensku bude viac mobilných odberových miest a budú fungovať dlhšie.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík je rád, že návrhy SaS v súvislosti s testovaním „v rámci možností prešli“. Reagoval tak na nové opatrenia prijaté vládou na boj proti koronavírusu z nedele 17. januára.

Viac o téme: Koronavírus

Sulík podotkol, že okrem iného bude viac mobilných odberových miest a budú fungovať dlhšie. Zamestnávatelia budú testovať dobrovoľne, dostanú riadny manuál, môžu testovať aj cez pracovnú zdravotnú službu, zdravotné stredisko a prostredníctvom všeobecného lekára.

Zároveň ministerstvo financií podľa jeho slov vyčlení zdroje na testovanie firiem a dostanú na to príslušné testy. „Viem, že nie všetci budú spokojní. K dokonalosti sme ďaleko. Ale pracujeme s tým, čo máme a robíme, ako najlepšie vieme. Vopred ďakujem tým, ktorí to chápu a držím celej krajine palce," doplnil šéf rezortu hospodárstva.

Vláda v nedeľu rozhodla, že sa na Slovensku sa pod názvom „Zachráňme spoločne životy” uskutoční celoplošné skríningové testovanie. Prebiehať bude od pondelka 18. januára a potrvá do utorka 26. januára. Zákaz vychádzania sa predlžuje do nedele 7. februára.

Testovanie alebo očkovanie? Už je to jedno. V boji proti COVID-19 pomôže až premorenie, tvrdí matematik

Čo nám lockdown vzal: Návrat do normálu môže byť náročný pre dospelých, deti aj zvieratá, tvrdí psychologička

Vláda sa dohodla na celoplošnom testovaní (video)

Koronavírus bude hýbať svetom aj v novom roku, sociológ však očakáva postupnú stabilizáciu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie