• Dnes je: Utorok 09. marca 2021 meniny má Františka

Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov

Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov

Vláda nemohla rokovať o zmenách opatrení, ktorými sa na Slovensku obmedzí činnosť reštaurácií a zatvoria sa ďalšie prevádzky.

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Hlavný hygienik má podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na Slovensku príliš veľkú moc.

Minister tak reagoval na skutočnosť, že vláda nemohla rokovať o zmenách opatrení, ktorými sa na Slovensku obmedzí činnosť reštaurácií a zatvoria sa ďalšie prevádzky.

"Dnes s prekvapením konštatujem, že je to len slovo hlavného hygienika. Mám veľké pochybnosti, či je správne, aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine," konštatoval Sulík.


Minister zároveň kritizoval, že o tom kroku nerokovala koaličná rada. "Považujem toto opatrenie z ekonomického pohľadu za mimoriadne škodlivé.


Doženie to do bankrotu stovky, možno tisícky prevádzkovateľov," vyhlásil. Podľa vlastných slov je z takéhoto vývoja veľmi smutný.


"Úplne zbytočne si kazíme ekonomiku," myslí si Sulík. Opätovne pritom zopakoval, že zatvárať sa majú prevádzky v ohniskách nákazy.
Ja do reštaurácie nepotrebujem chodiť, napísal som 2 kuchárske knihy a variť viem. Ale v tých reštauráciách niekto aj pracuje a z niečoho žijú. Konkrétne dobrých stotisíc Slovákov.


Ak treba zatvárať, zatvárajme. Ale len to, čo treba a len tam, kde treba. Nikto tu nechce veľa obetí korony. Ale nechceme predsa ani obete nezamestnanosti. Bojujme aj naďalej s hnusobou, ale na základe dát a so zdravým sedliackym rozumom.


Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle. Zatvorenie ich zloží na kolená a na krízovom štábe som zásadne proti takýmto krokom. Áno, chráňme sa, nosme rúška, buďme zodpovední. Ale nezlikvidujme si ekonomiku, toto by už rozdýchala ťažko.

Zdroj: Facebook Richard Sulik

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie