• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Sulík kritizuje Matovičovu reformu, nepozdáva sa mu milionárska daň ani dodatočné zdanenie živnostníkov

Sulík kritizuje Matovičovu reformu, nepozdáva sa mu milionárska daň ani dodatočné zdanenie živnostníkov

Zľava: Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nebude súhlasiť s niektorými časťami daňovej reformy predstavenej ministrom financií Igorom Matovičom (OĽaNO).

Na sociálnej sieti to uviedol šéf liberálov Richard Sulík. „O tejto reforme sa síce rokovať bude, netreba sa báť všetkých tých hrozných vecí, ktoré tam boli. Rovno hovorím, že s niektorými súhlasiť nebudeme,” avizoval minister hospodárstva.

Ako príklad uviedol dodatočné zaťaženie živnostníkov, zvýšenie dane z dividend alebo milionársku daň. Tú pritom Sulík považuje za „extrémne nebezpečnú hlúposť“.

Sulík bude ignorovať šialené rozhodnutia odborníkov, za hlúposť považuje aj zákaz stretávať sa s rodinami počas Vianoc

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) už neplánuje rešpektovať rozhodnutia pandemickej komisie.

Viac o téme: Koronavírus

„Ja už som si interne povedal, že toto konzílium odborníkov, tento epi tím ja už jednoducho budem ignorovať. To sú ľudia, ktorí riešia len to svoje, neriešia nič iné a výsledok sú šialené rozhodnutia. Čiže za mňa hovorím stačilo,“ povedal na sociálnej sieti minister Sulík s tým, že v pandemickej komisii by mali byť podľa neho zastúpení aj ekonómovia či pedagógovia.

Sulík chce zrušiť aj zákaz stretávania sa rodín počas vianočných sviatkov. Podľa neho to nie je dobré opatrenie v boji proti pandémii koronavírusu. „Úplná hlúposť. Dúfam, že to rýchlo zmeníme,“ uviedol na sociálnej sieti Sulík. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) po stredajšom rokovaní vlády povedal, že cez Vianoce sa rodiny nebudú môcť stretávať.

Štvrtá dávka vakcíny proti koronavírusu bude potrebná skôr, podľa šéfa Pfizeru je dôvodom variant omikron


Generálny riaditeľ americkej farmaceutickej spoločnosti Pfizer uviedol, že ľudia pravdepodobne budú potrebovať štvrtú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 skôr, ako sa očakávalo.

Variant koronavírusu omikron

Predbežný výskum totiž ukazuje, že nový variant koronavírusu omikron dokáže podkopávať ochranné protilátky vytvorené vakcínou, ktorú Pfizer vyvinul spoločne s firmou BioNTech.

Albert Bourla pôvodne odhadoval, že štvrtá dávka vakcíny bude potrebná 12 mesiacov po tretej dávke. „Vzhľadom na omikron to musíme vyhodnotiť, pretože máme veľmi málo informácií. Možno ju budeme potrebovať rýchlejšie,“ dodal. Informuje o tom portál cnbc.com.

Tretia dávka pre zimné obdobie

Pfizer a BioNTech môžu vyvinúť vakcínu zameranú konkrétne proti variantu omikron do marca 2022, ak to bude nutné, povedal Bourla. Teraz je podľa šéfa spoločnosti Pfizer najdôležitejšie podávať tretiu dávku vakcíny pre zimné obdobie.

Ako zároveň dodal, pri predchádzaní hospitalizáciám pomôžu aj také lieky, ako je orálne podávané antivirotikum Paxlovid od firmy Pfizer. Výrobca liekov požiadal americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) o schválenie tohto antivirotika na núdzové použitie minulý mesiac.


Bourla uviedol, že firma bude mať úplné výsledky klinických testov v najbližších dňoch a predpokladá, že preukážu 89-percentnú redukciu hospitalizácií a úmrtí tak, ako to minulý mesiac ukázali predbežné dáta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie