• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Sulík je dôveryhodnejší ako Matovič, premiérovi pri riešení pandémie COVID-19 neverí vyše polovica Slovákov

Sulík je dôveryhodnejší ako Matovič, premiérovi pri riešení pandémie COVID-19 neverí vyše polovica Slovákov

Iba osem percent opýtaných uviedlo, že premiér Igor Matovič splnil ich očakávania.

1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa 38 percent respondentov nenaplnil premiér Igor Matovič (OĽaNO) očakávania spojené s riadením vlády. Osem percent opýtaných uviedlo, že predseda vlády splnil ich očakávania, 25,4 percenta respondentov uviedlo, že ich očakávania pomerne splnil a 22,5 percenta respondentov odpovedalo, že premiér ich očakávania splnil len málo.

Viac o téme: Koronavírus

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý bol pre týždenník Trend na vzorke tisíc respondentov uskutočnený formou telefonického dopytovania (CATI) v období 23. – 27. novembra 2020. Informovala o tom Kamila Hříchová z agentúry AKO.

Z prieskumu zároveň vyplýva, že podľa 25,2 percenta opýtaných minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) vôbec nesplnil očakávania, ktoré sa týkajú riadenia rezortu a 25,3 percenta respondentov označila, že ich očakávania splnil len málo a možnosť úplne splnil označilo 10,2 percenta opýtaných.


Respondenti v prieskume zároveň označili za najdôveryhodnejšieho politika spojeného s riešením pandémie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorého ako dôveryhodného politika označilo 58 percent respondentov a nedôveryhodný je pre 33,1 percenta opýtaných.


Premiérovi Matovičovi pri riešení pandémie COVID-19 nedôveruje 55,8 percenta opýtaných a 39 percent respondentov ho považuje za dôveryhodného. Janu Bittó Cigánikovú (SaS) označilo ako dôveryhodnú 37,9 percenta opýtaných a ako nedôveryhodnú ju označilo 35,9 percenta respondentov.

SaS dýcha na chrbát hnutiu OĽaNO, voľby by vyhral Hlas-SD a Smer-SD je až za kotlebovcami

Juraj Čurný z markizáckej šou Charshow si poriadne podal premiéra Igor Matoviča.

Malová: Matovič sa spolieha, že mu partneri ustúpia. Tí sa boja straty moci a opozície

Matovič mal chuť odísť z funkcie a ľudsky ho zamrzelo vyhlásenie prezidentky

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie