• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Sulík hovoril s Ódorom o hlasovaní o povinných kvótach na migrantov, riešiť by to mala až nová vláda

Sulík hovoril s Ódorom o hlasovaní o povinných kvótach na migrantov, riešiť by to mala až nová vláda

Rada EÚ bude o migračných kvótach rozhodovať kvalifikovanou väčšinou.

8.6.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík v štvrtok hovoril o hlasovaní o povinných kvótach na migrantov na Rade Európskej únie (EÚ) s predsedom slovenskej vlády Ľudovítom Ódorom. Podľa predsedu SaS ho premiér Ódor uistil, že slovenský zástupca v Bruseli sa pri hlasovaní zdrží.

Významná otázka

To je pozícia, s ktorou my sme v poriadku," vraví Sulík. Doplnil, že podľa Ódora ide o významnú otázku, ktorú by mala riešiť až nová vláda. „Pre mňa je to vybavené," uzavrel šéf liberálov.

Strana SaS vyzývala Ódorovu úradnícku vládu, aby na štvrtkovom rokovaní Rady EÚ o nových migračných podmienkach nesúhlasila s povinnými kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov do členských krajín EÚ.

Zachovanie status quo

Rátať sa bude každý hlas, a preto by vláda Ľudovíta Ódora mala byť za zachovanie status quo. Úradnícka vláda sa navyše zaviazala, že zásadné otázky prenechá novovzniknutej vláde,“ uviedol k tomu Sulík. Vládu aj z tohto dôvodu žiadal, aby nesúhlasila s pokutami za nedodržanie kvót, ktoré sú pre SaS červenou líniou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie