• Dnes je: Utorok 20. februára 2024 meniny má Lívia

Sulík hovoril s Ódorom o hlasovaní o povinných kvótach na migrantov, riešiť by to mala až nová vláda

Sulík hovoril s Ódorom o hlasovaní o povinných kvótach na migrantov, riešiť by to mala až nová vláda

Rada EÚ bude o migračných kvótach rozhodovať kvalifikovanou väčšinou.

8.6.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík v štvrtok hovoril o hlasovaní o povinných kvótach na migrantov na Rade Európskej únie (EÚ) s predsedom slovenskej vlády Ľudovítom Ódorom. Podľa predsedu SaS ho premiér Ódor uistil, že slovenský zástupca v Bruseli sa pri hlasovaní zdrží.

Významná otázka

To je pozícia, s ktorou my sme v poriadku," vraví Sulík. Doplnil, že podľa Ódora ide o významnú otázku, ktorú by mala riešiť až nová vláda. „Pre mňa je to vybavené," uzavrel šéf liberálov.

Strana SaS vyzývala Ódorovu úradnícku vládu, aby na štvrtkovom rokovaní Rady EÚ o nových migračných podmienkach nesúhlasila s povinnými kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov do členských krajín EÚ.

Zachovanie status quo

Rátať sa bude každý hlas, a preto by vláda Ľudovíta Ódora mala byť za zachovanie status quo. Úradnícka vláda sa navyše zaviazala, že zásadné otázky prenechá novovzniknutej vláde,“ uviedol k tomu Sulík. Vládu aj z tohto dôvodu žiadal, aby nesúhlasila s pokutami za nedodržanie kvót, ktoré sú pre SaS červenou líniou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie