• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Sulík by zrušil úrady práce. Každý kto zamestnanie chce, si ho zvládne nájsť aj sám

Sulík by zrušil úrady práce. Každý kto zamestnanie chce, si ho zvládne nájsť aj sám

Minister hospodárstva si myslí, že nie je nutné zamestnávať stovky úradníkov.

7.10.2021 (Webnoviny.sk) - Možno už nastal čas na to, aby vláda začala robiť odvážnejšie rozhodnutia, napríklad zrušila úrady práce.

Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. „V čase, keď niekto hľadá prácu, stačí mu naťukať si portál niekoho z poskytovateľov pracovných ponúk," povedal.

Nemyslí si, že štát musí zamestnávať 2-tisíc alebo viac úradníkov, ktorí nezamestnaným sprostredkujú prácu. „To zvládne každý sám, kto prácu chce," tvrdí.

Slováci neprišli na chuť práci z domu, väčšina sa chce po dlhej pandémii vrátiť na pracovisko

Trvalá práca z domu ľudí na Slovensku neláka. Možnosť pracovať na diaľku je atraktívna len pre osem percent respondentov. Viac ľudí by už radšej preferovalo každodennú návštevu pracoviska.

Oproti skupine, ktorá chce trvalú prácu z domu, chce chodiť každý deň na pracovisko takmer päťnásobne viac ľudí. Ide o 38 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v období od 16. júna do 31. augusta tohto roka na vzorke 3,2-tisíca respondentov uskutočnila spoločnosť Profesia spolu s iniciatívou Open HR fórum.

Hybridná práca sa dostáva do popredia

Počas pandémie pracovalo z domu 28 percent respondentov úplne a ďalších 26 percent čiastočne. Celkovo je to až 54 percent občanov Slovenska. „Skúsenosť s prácou z domu tak má viac ako polovica Slovenska," uviedla výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.


Výsledky prieskumu ukázali, že väčšina Slovákov považuje návštevu pracoviska stále za potrebnú. „Do popredia sa dostáva hybridná práca. To znamená mix práce na pracovisku a z domu, respektíve kdekoľvek inde,“ dodala spoluzakladateľka iniciatívy Open HR fórum Ľuba Fabryová. Až 54 percent respondentov v prieskume uviedlo, že by chceli práve spojenie práce z domu a návštevy pracoviska.


Tretina respondentov, ktorá prácu z domu nezažila, by chcela odpracovať niektoré dni aj z domu. Preferencia hybridnej práce bola viditeľná takmer pri všetkých vekových kategóriách. Výnimkou bola iba najskúsenejšia skupina od 50 do 59 rokov. Najväčšia časť respondentov v tomto veku preferuje úplný návrat na pracovisko. Práve najvyššia veková skupina bola taktiež tou, kde prieskum zaznamenal najnižší záujem o úplnú prácu z domu. O prácu na diaľku majú najväčší záujem ľudia od 30 do 39 rokov. V porovnaní s ostatnými možnosťami však ide stále o menšinu.

Slováci bažia po uznaní a väčšina zamestnancov sa cíti ukrátená. Aké benefity by ocenili najviac?

Zamestnanci vo verejnom sektore sú spokojnejší, negatívne pocity nedocenenia, stresu a stereotypu viac zažívajú zamestnanci veľkých súkromných firiem a korporácií. Až 80 percent zamestnancov si myslí, že predstavujú pre svojho zamestnávateľa ľahko nahraditeľný ľudský kapitál. Chýba záujem, kontakt a spätná väzba od zamestnávateľa.


V porovnaní s benefitmi, ktoré poskytujú svojim zamestnancom iní slovenskí alebo zahraniční zamestnávatelia, sa slovenskí zamestnanci cítia ukrátení. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v auguste tohto roka na vzorke 1 200 zamestnancov na Slovensku zrealizovala Asociácia moderných benefitov (AMOBE) v spolupráci s prieskumnou agentúrou 2muse.


Obed podľa výsledkov prieskumu plní pre väčšinu slovenských zamestnancov nielen funkciu nasýtenia, ale i psychohygieny a oddychu. Zabezpečenie stravovania je považované skôr za povinnosť zamestnávateľa než benefit.

Ľudia radi vidia výsledky svojej práce

Až takmer 40 percent zamestnancov považuje za ideálnu formu stravovania príspevok na stravovanie v podobe elektronických alebo papierových stravných lístkov, len jedna tretina by chcela finančný príspevok. Peňažný príspevok na stravné je pre bohatých, ľudia s horšou finančnou situáciou sa viac prikláňajú k elektronickým stravným lístkom.


Tri štvrtiny slovenských zamestnancov chodia do práce rado. Baví ich, keď má práca zmysel a vidia za sebou konkrétne výsledky. Vnímanie dnešných zamestnávateľov očami slovenských zamestnancov však nie je veľmi lichotivé.


Veľmi spokojný so súčasným zamestnávateľom je len približne každý tretí zamestnanec. Zamestnancom chýba záujem, kontakt a spätná väzba od zamestnávateľa. Zamestnanecké benefity preto môžu napomôcť zlepšiť tento vzťah.

Teambuildingy zamestnanci neobľubujú

Štvordňový pracovný týždeň sa umiestnil na čele rebríčka najatraktívnejších benefitov, hneď za najsilnejšími finančnými benefitmi 13. a 14. platu. Vysoko atraktívny by bol pre slovenských zamestnancov aj vyšší príspevok na stravovanie.


Zamestnancov viac lákajú benefity, ktoré im nekrátia výplatu – nezdaňujú sa, nijako neznižujú ich príjem, práve naopak. K najmenej atraktívnym benefitom patria teambuildingy, ktoré oslovujú menšiu časť zamestnancov.


Najviac benefitov majú v súčasnosti zamestnanci v korporáciách a veľkých firmách. Podľa ich celkovej spokojnosti sa však zdá, že ich nedokážu dostatočne motivovať.

Verejný sektor bez benefitov

Naopak, najmenej benefitov uvádzali zamestnanci vo verejnom sektore. Boli by vďační za množstvo aj menej náročných benefitov – napríklad školenia, teambuildingy, alebo vyššie sumy na gastrolístkoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie