• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Súdna rada spúšťa priame prenosy zasadnutí, Mazák očakáva pokojnejší priebeh

Súdna rada spúšťa priame prenosy zasadnutí, Mazák očakáva pokojnejší priebeh

Zasadnutia súdnej rady sa uskutočňujú každý mesiac, pričom zo zákona sú verejné.

15.5.2023 (SITA.sk) - Verejnosť môže od mája sledovať živé vysielanie zo zasadnutia Súdnej rady SR. Zasadnutia súdnej rady sa uskutočňujú každý mesiac, pričom zo zákona sú verejné a každý, kto mal záujem, mohol zasadnutie osobne navštíviť.

Od mája je však súdna rada k ľuďom ešte bližšie prostredníctvom živého vysielania. Súdna rada SR o tom informovala na svojej domovskej stránke. Jej predseda Ján Mazák priblížil, že streamovanie zasadnutí zabezpečili na základe požiadaviek niektorých členov rady.

Zasadnutia sú verejné

„Požiadavka je v súlade s tým, že zasadnutia súdnej rady sú podľa zákona verejné a princíp verejnosti sa dá pozitívne podporiť aj streamovaním," doplnil Mazák.

Verejnosť tak bude môcť naživo sledovať najbližšie zasadnutie 16. mája o 9:00 na oficiálnom webovom sídle súdnej rady, kde bude do 24 hodín zverejnený aj zvukový záznam a zápisnica zo zasadnutia.

Nič sa nezmení na forme ani obsahu

„Nemení sa nič na forme, obsahu a vedení zasadnutí. Rovnako nepredpokladám nejaký špecifický vplyv na členov súdnej rady. Azda budeme všetci pri formulovaní stanovísk, diskusných príspevkov a návrhov viac pozorní, uvážliví a dôsledne kompetentní," uviedol Mazák.

Dodal tiež, že sa nedá vylúčiť ani to, že zvýšená pozornosť verejnosti povedie k výrazne pokojnejšiemu a nekonfrontačnému priebehu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie