• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Sudkyňu Záleskú napomenuli, neskoro vypracovala rozhodnutia o obnove konania odsúdeného Mišenku

Sudkyňu Záleskú napomenuli, neskoro vypracovala rozhodnutia o obnove konania odsúdeného Mišenku

Rozhodnutie disciplinárny senát prijal pomerom hlasov 5:0 a nie je proti nemu prípustný opravný prostriedok.

4.9.2023 (SITA.sk) - Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR v pondelok skonštatoval, že sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská porušila povinnosti sudcu, keď včas nevypracovala rozhodnutie a neodovzdala ho na doručenie.

Ako ďalej informoval hovorca súdu Michal Hajtol, sudkyni v tejto súvislosti uložili disciplinárne opatrenie, konkrétne napomenutie. Disciplinárny návrh na sudkyňu podal v júli tohto roka predseda ŠTS Ján Hrubala.

Obnova konania odsúdeného Mišenku

Vec sa podľa medializovaných informácii týkala rozhodovania o obnove konania odsúdeného Viliama Mišenku. Členovia senátu, ktorému Záleská predsedala rozhodli vo veci 23. januára tohto roku.

Vtedy na verejnom zasadnutí predsedníčka senátu vyhlásila uznesenie, avšak podľa verdiktu NSS SR v lehote tridsiatich pracovných dní od jeho vyhlásenia rozhodnutie nevypracovala, ani nepožiadala predsedu súdu o predĺženie tejto lehoty o ďalších 30 pracovných dní. Písomné rozhodnutie aj s odôvodnením predložila kancelárii súdu až 30. mája.

Skutku sa dopustila z nedbanlivosti

„Disciplinárny senát mal za preukázané, že disciplinárne obvinená si síce predmetnú povinnosť splnila, t.j. rozhodnutie vyhotovila a zabezpečila jeho expedovanie, urobila to však až po uplynutí lehoty, ktorú na to zákon určuje," uviedla predsedníčka senátu Viola Takáčová.

Doplnila, že v kontexte subjektívnej stránky deliktu má disciplinárny senát za to, že skutku sa disciplinárne obvinená sudkyňa dopustila z nedbanlivosti, keďže v priebehu konania jej úmyselné konanie disciplinárne nebolo preukázané.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie