• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Sudcovská rada je znepokojená úpravami v reforme súdnej mapy, obáva sa zrušenia dvoch krajských súdov

Sudcovská rada je znepokojená úpravami v reforme súdnej mapy, obáva sa zrušenia dvoch krajských súdov

Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady SR adresovali svoje stanovisko.

24.3.2022 (Webnoviny.sk) - Členovia Sudcovskej rady Krajského súdu v Žiline sú znepokojení medializovanými správami o pozmeňovacom návrhu k reforme súdnej mapy, podľa ktorého by sa mali zrušiť Krajské súdy v Žiline a Trenčíne.

Uvádza sa to v stanovisku po štvrtkovom zasadnutí sudcovskej rady, ktoré sprostredkoval zástupca hovorkyne Krajského súdu v Žiline Jozef Michňa.

Podľa členov Sudcovskej rady Krajského súdu v Žiline budú zlúčením obvodov žilinského a trenčianskeho krajského súdu naplnené všetky kritériá a ciele, ktoré si stanovila vláda Slovenskej republiky pre činnosť odvolacieho súdu.

„Pripojením obvodov Krajského súdu v Žiline a Krajského súdu v Trenčíne ku Krajského súdu v Banskej Bystrici sa zásadným spôsobom zhorší dostupnosť odvolacieho súdu pre občanov z obvodov Krajského súdu v Žiline a Krajského súdu v Trenčíne," uvádza sa v stanovisku adresovanom Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie