• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Sudca špecializovaného súdu rozhodol o vzatí do väzby muža obvineného z teroristického útoku, ten podal sťažnosť

Sudca špecializovaného súdu rozhodol o vzatí do väzby muža obvineného z teroristického útoku, ten podal sťažnosť

Obvinený sa vyhrážal útokom podobným tomu, ktorý sa odohral na maratóne v americkom Bostone v roku 2013.

22.7.2023 (SITA.sk) - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného D. P., ktorý je stíhaný pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Súd neprijal písomný sľub obvineného a jeho väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Úteková a preventívna väzba

V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, podľa ktorej je dôvodom väzby obava z možného úteku, ako aj z pokračovania v trestnej činnosti, teda úteková a preventívna väzba.

„Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ dodala.

Osobu D. P. zadržali policajti v utorok 18. júla na železničnej stanici v Poprade a vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku.

Vyhrážky viacerým inštitúciám

Obvinený D. P. zaslal 13. júla popoludní opakovane výhražné správy vrcholným bezpečnostným orgánom Slovenskej republiky, konkrétne Slovenskej informačnej službe, Prezídiu Policajného zboru SR, rezortnej strednej odbornej škole Ministerstva vnútra SR sídliacej v Košiciach, Úradu špeciálnej prokuratúry a taktiež Úradu vlády SR.

Z obsahu správ podľa polície vyplynula hrozba súvisiaca s možným spáchaním teroristických útokov na území SR. Konkrétne sa obvinený vyhrážal útokom podobným tomu, ktorý sa odohral na maratóne v americkom Bostone v roku 2013.

Viac k téme: Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk - Sudca špecializovaného súdu rozhodol o vzatí do väzby muža obvineného z teroristického útoku, ten podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie