• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Sudca porušujúci ľudské práva by mal ísť aj z talára dole, vyjadril sa Kollár

Sudca porušujúci ľudské práva by mal ísť aj z talára dole, vyjadril sa Kollár

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike ozrejmil, že sa o takomto návrhu budú rozprávať v koalícii.

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ak sudca trikrát poruší ľudské práva, mal by byť preradený na nižší stupeň. Myslí si to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý v diskusnej relácii televízie TA3 V politike ozrejmil, že sa o takomto návrhu budú rozprávať v koalícii.

Ak je sudca na Najvyššom súde SR, tak v prípade pochybenia bude preradený na krajský súd a podobne. Ak totiž niektorý sudca porušuje ľudské práva, tak za mňa by mal ísť aj z talára dole. Budeme o tom ešte debatovať na pondelkovej koaličnej rade," doplnil Kollár.

Viac k téme: Ľudské práva, Parlament, Pochybenie, Politicke diskusie, Sudca


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie