• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého policajného funkcionára Norberta Paksiho

Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého policajného funkcionára Norberta Paksiho

Paksiho zadržala NAKA aj spolu s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom.

5.5.2021 (Webnoviny.sk) - Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v stredu 5. mája schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a bývalým policajným funkcionárom Norbertom Paksim, ktorý čelil obvineniu zo zločinu prijímania úplatku a inej trestnej činnosti.

Súd uznal obvineného za vinného z činnosti pre zločineckú skupinu, zneužívanie právomoci verejného činiteľa a obzvlášť závažného pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Odsúdil ho na trest odňatia slobody vo výmere päť rokov v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia s ochranným dohľadom na dva roky.

Súčasťou rozsudku je aj prepadnutie Paksiho majetku v prospech štátu. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

Norberta Paksiho zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v októbri 2020 spoločne s vtedajším špeciálnym prokurátorom Dušanom K. Jeho advokát následne informoval, že sa k trestnej činnosti priznal a chce spolupracovať s políciou. Obvinený pôsobil ako zástupca riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie