• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť

Súd nerozhodol o prepustení na slobodu mafiánskeho bossa Borženského, termín zasadnutia musel zrušiť

Dušan Borženský si odpykáva mimoriadny trest odňatia slobody v trvaní 23 rokov za spoluúčasť na troch vraždách.

13.5.2021 (Webnoviny.sk) - Krajský súd v Trnave vo štvrtok nerozhodol o sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu Okresného súdu v Trnave o prepustení odsúdeného Dušana Borženského na slobodu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Jana Kondákorová, štvrtkový termín neverejného zasadnutia zrušili. Nový termín zatiaľ určený nebol.

Dušan Borženský, prezývaný Borža a v minulosti označovaný za bossa košického podsvetia, si odpykáva mimoriadny trest odňatia slobody v trvaní 23 rokov za spoluúčasť na troch vraždách. Vo väzení si už odsedel približne 20 rokov. Okresný súd v Trnave v marci rozhodol o podmienečnom prepustení Borženského na slobodu, prokurátor proti tomu podal sťažnosť.

Právny zástupca Borženského Tibor Bacsó v minulosti zdôrazňoval, že jeho klient má vážne ochorenie. Zaradený je do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou v okrese Trnava, už nejaký čas je umiestnený vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Televízia JOJ nedávno informovala, že o prerušenie výkonu trestu odňatia slobody vzhľadom na jeho zdravotný stav žiada aj Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie