• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Štvrtina Slovákov sú „antidemokrati“, voliči Smeru neodmietajú ani návrat do ruskej sféry vplyvu či Putina

Štvrtina Slovákov sú „antidemokrati“, voliči Smeru neodmietajú ani návrat do ruskej sféry vplyvu či Putina

Konštatuje to v článku Denník N s poukazom na prieskumy Agentúry Ipsos.

31.8.2023 (SITA.sk) - Na Slovensku pribúda ľudí, ktorých je možné označiť za „antidemokratov“. Konštatuje to v článku Denník N s poukazom na prieskumy Agentúry Ipsos, podľa ktorých ich podiel predstavuje približne 25 percent populácie.

Návrat do ruskej sféry

„Vývoj od marca ukazuje, že pribúda napríklad ľudí, ktorým by neprekážal návrat do ruskej sféry vplyvu, a tých, ktorí hovoria, že oslobodenie v roku 1945 dalo Sovietskemu zväzu nárok zostať v Československu ďalších 40 rokov," uvádza Denník N.

Návrat do ruskej sféry vplyvu podľa prieskumov neodmieta až 48 percent voličov Smeru-SD, 61 percent voličov Republiky a až 68 percent voličov SNS. „Pri voličoch Hlasu Petra Pellegriniho vidno zásadný rozdiel k postoju k Rusku, do sféry vplyvu Vladimira Putina by sa rado dostalo 27 percent z nich," uvádza denník.

Čo by bolo pre Slovensko dobré?

Podľa prieskumu Ipsosu tiež 61 percent opýtaných rozhodne alebo skôr súhlasí s výrokom, že „mať silného a rozhodného lídra, ktorý sa nemusí zaťažovať s parlamentom a voľbami, by bolo pre Slovensko dobré".

„Podobnú otázku týkajúcu sa autoritatívneho lídra sa v minulosti pýtala pre organizáciu Globsec aj agentúra Focus. V roku 2020 chcelo autoritatívneho lídra 25 percent opýtaných, v roku 2021 to bolo 38 percent a v roku 2022 už 49 percent. Pre metodické rozdiely však tieto výsledky nemožno priamo porovnávať s výsledkami agentúry Ipsos,"uviedol denník.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie