• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Študentská rada vysokých škôl opätovne apeluje na predsedu SNS Danka, chcú aby sa vzdal titulu

Študentská rada vysokých škôl opätovne apeluje na predsedu SNS Danka, chcú aby sa vzdal titulu

Na problém plagiátorstva v dizertačnej práci pána Andreja Danka upozorňujú opakovane.

27.8.2023 (SITA.sk) - Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) apeluje na predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka, aby sa vzdal titulu.

„Na problém plagiátorstva v dizertačnej práci pána Andreja Danka opakovane upozorňujeme, no aj napriek zmene zákona nedošlo k vzdaniu sa titulu zo strany pána predsedu SNS," uviedli zástupcovia študentov v statuse na sociálnej sieti. Šéfovi národniarov predpripravili aj potrebné tlačivo, ktoré stačí len podpísať, a plánujú ho zaslať na adresu SNS a pre istotu aj na ich e-mail.

„Veríme, že tentokrát sa pán Danko vzdá titulu a dokáže, že k vysokým školám, vzdelaniu a vzdelanosti, študentom a študentkám stavia s úctou, zodpovednosťou a ctí si hodnoty etiky a integrity akademického písania i pôsobenia ako takého," uviedla ŠRVŠ, ktorá aj v minulosti upozorňovala na podvodne získané tituly politických predstaviteľov, čo podľa zástupcov študentstva závažne vplýva na kvalitu a reputáciu slovenského vysokého školstva.

„Novela zákona o vysokých školách umožňuje vrátenie titulu, pričom je na vzdanie sa potrebné úradne overené tlačivo, ktoré je zaslané rektorovi alebo rektorke inštitúcie, kde bol daný titul získaný," objasňuje ŠRVŠ.

Viac k téme: dizertačná práca, Plagiátorstvo, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Titul, Vysoké školy, Vzdelanie
Zdroj: SITA.sk - Študentská rada vysokých škôl opätovne apeluje na predsedu SNS Danka, chcú aby sa vzdal titulu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie