• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Streľba v Bruseli si vyžiadala obete, útočník mal kričať „Alláhu akbar“ (video)

Streľba v Bruseli si vyžiadala obete, útočník mal kričať „Alláhu akbar“ (video)

Pre incident nedohrali zápas kvalifikácie na Euro 2024 medzi Belgickom a Švédskom.

17.10.2023 (SITA.sk) - V belgickom Bruseli boli zastrelení dvaja ľudia. Informuje o tom portál BBC s tým, že premiér Alexander de Croo potvrdil, že obete boli zo Švédska a zrejme chceli navštíviť zápas F-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2024 vo futbale medzi domácim Belgickom a Švédskom, ktorý sa napokon pre tento incident nedohral.

Streľba sa podľa belgických médií ozvala po 19.00 pri námestí Sainctelette, ktoré sa nachádza zhruba kilometer od historického centra belgickej metropoly a odkiaľ ide linka metra smerom na štadión Heysel, kde sa spomínaný duel hral. Útočník, ktorý mal kričať „Alláhu akbar“ z miesta ušiel.

Incident riešia ako terorizmus.


Na sociálnych sieťach sa objavilo aj video, ktoré malo útok zachytiť. Muž v oranžovej veste najprv strieľal na ľudí vo vstupnom priestore jednej z budov, potom na idúci taxík a následne z miesta na motorke odišiel.
Premiér De Croo na sociálnej sieti X napísal, že po hrozivom útoku na švédskych občanov v Bruseli vyjadril úprimnú sústrasť švédskemu premiérovi. „Ako blízki partneri bojujeme proti terorizmu spoločne,“ uviedol v príspevku. „Naše myšlienky sú s rodinami a priateľmi, ktorí prišli o svojich blízkych,“ dodal.


Ako informuje agentúra AP, v Bruseli po útoku platí najvyšší stupeň varovania pred terorizmom a pre zvyšok Belgicka druhý najvyšší.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie