• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Stranu Za ľudí podľa Marcinkovej uniesli, Remišová jej dala najužitočnejšiu lekciu v politike

Stranu Za ľudí podľa Marcinkovej uniesli, Remišová jej dala najužitočnejšiu lekciu v politike

Koaličná poslankyňa vzdáva po niekoľkých mesiacoch úsilia boj o záchranu strany.

8.9.2021 (Webnoviny.sk) - Koaličná poslankyňa Vladimíra Marcinková vystupuje zo strany Za ľudí. Ako uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti, stranu „uniesli ľudia, ktorých hodnoty sa od tých, na ktorých sme stranu zakladali, veľmi líšia".

„Dnes, po niekoľkých mesiacoch úsilia o záchranu tejto strany a ďalšieho jej vývoja, tento boj vzdávam. S Andrejom Kiskom a ďalšími troma priateľmi som ju zakladala. Vložila do nej svoje politické ideály, mladícke úspory a aj fyzické sily, keď som s dcérkou pod srdcom, strávila osem týždňov v dodávke na cestách po Slovensku, aby som druhých presvedčila o svojich snahách. S nadšením som spoznávala ľudí, ktorí sa k nám pridávali. Veronika Remišová patrila medzi nich," odôvodnila svoje rozhodnutie Marcinková.

Najužitočnejšia lekcia

S menom Veroniky Remišovej sa jej v súčasnosti podľa jej slov spája najužitočnejšia lekcia, akú zatiaľ v politike dostala, a to nedávať záruky za druhých, iba sám za seba.

Marcinková sa poďakovala všetkým, ktorí nezištne pomáhali strane Za ľudí, venovali jej svoj čas, meno, expertízu a politické sympatie vo voľbách.

Nechce oslabiť koalíciu

„Spojili nás spoločné hodnoty a ciele, s tými sa nelúčim. Moja práca mi dáva veľký zmysel a snažím sa ju robiť tak, aby dávala zmysel aj Slovensku. Preto všetky ďalšie kroky budú v súlade s tým, čo považujem za zodpovedné a správne. Neoslabiť koalíciu a podporovať uzdravenie spravodlivosti na Slovensku vo všetkých sférach," dodala koaličná poslankyňa.

V stredu od 9:00 je spoločná tlačová konferencia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Očakáva sa, že na nej Kolíkovej nespokojné krídlo v strane Za ľudí oznámi svoj vstup do strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie