• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Strana Za ľudí poslala Hegerovi list o aktuálnej politickej situácii a pripomína, že Žilinku nevolili

Strana Za ľudí poslala Hegerovi list o aktuálnej politickej situácii a pripomína, že Žilinku nevolili

V liste vyzýva aby sa o návrhu novely Trestného zákona hlasovalo pred hlasovaním o návrhu rozpočtu SR na rok 2023.

30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Za Ľudí posiela premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) otvorený list k aktuálnej politickej situácii. Tvrdí, že vyznáva protikorupčné hodnoty a že vždy bola a aj bude zárukou protikorupčných postojov. Strana v liste informuje, že ako jediná nevolila Maroša Žilinku za generálneho prokurátora.

Žilinku nevolili

Strana Za ľudí tiež v liste vyzýva koaličných partnerov, aby sa o návrhu novely Trestného zákona a o návrhu novely Trestného poriadku hlasovalo pred hlasovaním o návrhu rozpočtu SR na rok 2023 a aby bolo hlasovanie o rozpočte transparentné. Informovala o tom v tlačovej správe strana Za ľudí.

Novela Trestného poriadku by podľa strany znamenala oslabenie úradu špeciálnej prokuratúry a generálny prokurátor by získal kontrolnú právomoc nad špeciálnym prokurátorom. To by znamenalo, že nezákonne získaný dôkaz by mohol človek použiť v prospech obvineného, ale aj oslabenie inštitútu spolupracujúceho obvineného. Oslabila by sa aj pôsobnosť špeciálnej prokuratúry, čo by znamenalo zníženie trestov za pranie špinavých peňazí či trestné činy spáchané verejnými funkcionármi.

Remišová chce transparentnosť

„Očakávame od koaličných partnerov, že využijeme rokovací poriadok Národnej rady SR a tieto hlasovania o týchto dvoch zákonoch sa predsunú pred hlasovanie o štátnom rozpočte. Toto je kľúčový zápas o to, aby Slovenská republika ostala právnym štátom," uviedol podpredseda strany Za ľudí a poslanec Juraj Šeliga.

Vicepremirérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová uviedla, že je veľmi dôležité aby sa do rozhodovania o rozpočte vniesla väčšia transparentnosť a preto strana spolu s ďalšími nezaradenými poslancami vyzýva koaličných partnerov, aby dostali do popredia tieto dva opozičné zákony pred hlasovaním o rozpočte.

Je veľmi dôležité, aby bol štátny rozpočet prijatý, no je dôležité, aby bolo z čoho pomáhať. V opačnom prípade hlasy na rozpočet nedodáme, dodala Remišová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie