• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor, malo by sa konať iba regionálne

Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor, malo by sa konať iba regionálne

Podľa predsedníčky strany Za ľudí Veroniky Remišovej nesúhlas s celoplošným testovaním neznamená politický spor.

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor. Predsedníčka strany Veronika Remišová to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslalo tlačové oddelenie strany. Testovanie je podľa nej potrebné a účinné v najpostihnutejších regiónoch Slovenska, ktorých je z pohľadu súčasných výsledkov PCR testov 30 až 40.

Remišová ako jediná na hlasovaní vlády nepodporila celoplošné testovanie. Nesúhlas však podľa nej neznamená politický spor.

„Na otázku celoplošného testovania máme v strane Za ľudí iný názor, ale som rada, že sme presadili, aby starší ľudia a deti mali výnimky z testovania, keď chcú ísť na prechádzky von,“ uviedla Remišová.

Dodala, že za správny krok považuje zvýšenie kapacity na pravidelné antigénové testovanie v každom regióne, na ktorom pracuje ministerstvo zdravotníctva a samosprávy.


Máme iný názor na celoplošné testovanie, nie je to politický spor, ale rozdielne názory na najlepšie riešenie.


Vláda schválila ďalší postup v boji s pandémiou. Na otázku celoplošného testovania máme v strane Za ľudí iný názor, ale som rada, že sme presadili, aby starší ľudia a deti mali výnimky z testovania, keď chcú ísť na prechádzky von. V strane Za ľudí po diskusii s odborníkmi a lekármi zastávame názor, že testovanie je potrebné a účinné, no v najpostihnutejších regiónoch Slovenska, ktorých dnes nie je málo. Epidemiológovia pravidelne hodnotia úroveň šírenia vírusu v jednotlivých regiónoch, v najnovšej správe bolo 23 kritických okresov z pohľadu počtu prípadov na PCR testoch. Keď k tomu pripočítame problémové okresy z pohľadu počtu prípadov na antigénových testoch, ide o približne 30 – 40 okresov, v ktorých má antigénové testovanie najväčší význam Testovanie je jeden z nástrojov, ako znížiť šírenie vírusu, nie je to liek.

Takisto podporujeme pravidelné testovanie vo firmách s nastavením jasného systému a podpory štátu, ktoré bolo dnes schválené. Pomôže to. Dobrým krokom je tiež zvýšenie kapacity na pravidelné antigénové testovanie v každom regióne, na ktorom pracuje ministerstvo zdravotníctva a samosprávy. Vírus sa šíri nepredvídateľne a kapacity na pravidelné testovanie sú preto dôležité všade.

Situácia v celej Európe je ťažká a najdôležitejšie je dodržiavanie opatrení, ktoré je v rukách každého jedného z nás.

Zdroj:Facebook Veronika Remišová

Čo nám lockdown vzal: Návrat do normálu môže byť náročný pre dospelých, deti aj zvieratá, tvrdí psychologička

Vláda sa dohodla na celoplošnom testovaní (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie