• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Strana SaS podporí predĺženie lockdownu pre nezaočkovaných, potvrdila Bittó Cigániková

Strana SaS podporí predĺženie lockdownu pre nezaočkovaných, potvrdila Bittó Cigániková

Nezaradený poslanec Šutaj Eštok v RTVS O 5 minút 12 povedal, že je jedno, či opatrenia proti pandémii manažuje Igor Matovič s Marekom Krajčím alebo Eduard Heger s Vladimírom Lengvarským.

5.12.2021 (Webnoviny.sk) - Koaličná strana Sloboda a solidarita (SaS) bude podporovať lockdown pre nezaočkovaných ľudí. V relácii RTVS O 5 minút 12 to vyhlásila poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková. Reagovala tak na odporúčanie konzília odborníkov, aby vláda predĺžila lockdown o ďalších sedem dní. To znamená do 16. decembra.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Bittó Cigánikovej je dôležité motivovať ľudí k očkovaniu. Zároveň upozornila, že 85 percent lôžok v nemocniciach obsadzujú neočkovaní.

Odchody zdravotníkov sú pochopiteľné

Podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Erik Kaliňák zdôraznil, že Slovensku chýbajú zdravotníci, lebo súčasná vláda ako jediná v krajinách V4 nenavýšila zdravotníckym pracovníkom výplaty ani o jeden cent. Preto je podľa neho pochopiteľné, že lekári a sestričky odchádzajú.

Kritizoval premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), že si nenašiel čas na stretnutie s predsedom Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Petrom Visolajským.

Je jedno, kto manažuje opatrenia

Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vyhlásil, že je jedno, či opatrenia proti pandémii manažuje Marek Krajčí s Igorom Matovičovom (obaja OĽaNO) alebo Eduard Heger (OĽaNO) s Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO), výsledok je rovnaký.

Uviedol, že súhlasí s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), že vláda sa počas leta nepripravila na tretiu vlnu pandémie. Lockdown mal byť podľa Šutaja Eštoka tvrdý a spolu s ním mala prísť aj tvrdá ekonomická pomoc pre podnikateľský sektor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie