• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Strana SaS odmieta byť len do počtu či menšinovým partnerom a mení hru (video)

Strana SaS odmieta byť len do počtu či menšinovým partnerom a mení hru (video)

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) ide podľa Richarda Sulíka spraviť všetko preto, aby septembrové voľby vyhrala a predstavil aj kandidáta na ministra zdravotníctva.

22.4.2023 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) už odmieta byť stranou len do počtu či menšinovým partnerom. Päť mesiacov pred voľbami mení hru.

Uviedol to v sobotu jej predseda Richard Sulík počas kongresu strany, ktorý sa koná v Jasnej v Demänovskej doline. Podľa jeho slov ide strana spraviť všetko preto, aby septembrové voľby vyhrala.

Šesť expertov a 14 tímlídrov

Ak by sa SaS dostala do parlamentu aj po piatykrát, bude podľa Sulíka extrémne úspešnou stranou. Pripomenul, že v histórii Slovenska sa to podarilo len strane Smer. „Sme kompetentne, skúsenosťami a bezkorupčnou históriou jediná strana, ktorá by mala riadiť našu krajinu. Preto ideme urobiť čo najviac, aby sme vyhrali voľby," povedal.

Zároveň poukázal na to, že strana má štrnástich tímlídrov a šiestich expertov, ktorí sú pripravení okamžite po voľbách riadiť ministerstvá. Uchádzať sa chce o tie, ktoré spravidla nikto nechce. „Potom, na konci rozdeľovacieho procesu, ich dostane niekto úplne neschopný, v prvom rade hovoríme o zdravotníctve," zhodnotil.

Szalay ako kandidát na ministra

V tejto súvislosti tak predstavil kandidáta na šéfa tohto rezortu. Je ním Tomáš Szalay, ktorý je riaditeľom Odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

SaSkári idú do predvolebného boja, pričom podľa Sulíka budujú silný ekonomický tím, jeho názov bude Rada pre dobiehanie EÚ. Zároveň pracujú na funkčnom súdnictve. „Dôležité sú pre nás ľudské práva, či už hovorím o menšinách alebo o ženách, za ktoré nechceme rozhodovať, ale budeme za ne naďalej bojovať," avizoval Sulík.

Strana zároveň podľa jeho slov buduje najsilnejší zdravotnícky tím v krajine, ktorý spolu s Jankou Bittó Cigánikovou povedie spomínaný Szalay. Pôjde o Radu pre záchranu zdravotníctva, ktorú strana predstaví v pondelok.

„Nepoľavíme ani v boji za očistu Slovenska od korupcie, s čím priamo súvisí aj razantná zmena na ministerstve vnútra, ktoré si pýta riadne krupobitie," skonštatoval predseda strany. „Budeme dôraznejší, tvrdší, dôslednejšie presadzovať náš program," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie