• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Strana SaS navrhuje tri riešenia, ktoré majú pomôcť Bratislave. Podľa Drobu je to druhé najchudobnejšie mesto (video)

Strana SaS navrhuje tri riešenia, ktoré majú pomôcť Bratislave. Podľa Drobu je to druhé najchudobnejšie mesto (video)

V rámci šetrenia musel samosprávny kraj pristúpiť k niekoľkým nepopulárnym opatreniam.

22.8.2023 (SITA.sk) - Strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhuje tri riešenia, ktoré majú pomôcť Bratislave. Na dnešnej tlačovej konferencii liberálov o nich informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Museli pristúpiť na nepopulárne opatrenia

„Bratislava ako hlavné mesto bola dlhodobo poddimenzovaná. Naša dnešná iniciatíva nie je o tom, aby sme ju vyzdvihli nad ostatné samosprávy na Slovensku, ale naopak, aby sme ju dorovnali aspoň na tú istú úroveň financovania ako má zvyšok,“ uviedol.

Podľa Drobu prorodinné balíčky predchádzajúcej vlády zdecimovali samosprávy po celom Slovensku. Ako príklad uviedol rozpočet BSK na rok 2024, ktorý bude po 23 rokoch existencie samosprávneho kraja nižší ako v predchádzajúcom roku.

„K tomu najhoršiemu patrilo prepúšťanie 12 percent zamestnancov BSK, o prácu tak prišlo približne 35 ľudí,“ poznamenal Droba.

Druhé najchudobnejšie mesto

Predseda BSK pripomenul, že na základe štatistiky je Bratislava po bulharskej Sofii druhé najchudobnejšie mesto. Hlavným dôvodom je podľa neho fakt, že financie pre hlavné mesto sú naviazané na podielové dane ľudí, ktorí majú v Bratislave trvalý pobyt. Kým oficiálne v Bratislave žije 480-tisíc obyvateľov, v skutočnosti je to podľa Drobu minimálne o 200-tisíc ľudí viac.

„Politicky najschodnejším riešením je dofinancovať Bratislavu tak, aby sme nebrali peniaze ostatným mestám a obciam. Preto riešením by bolo fixné percento štátneho rozpočtu, ktoré bude prideľované Bratislave,“ uviedol.

Ostatné riešenia

Druhým riešením, ktoré navrhuje SaS pre zlepšenie pozície Bratislavy ako hlavného mesta je zvyšovanie kompetencií pre mestskú políciu. Podľa Drobu je potrebné iba dotiahnuť do konca nedávno navrhovaný zákon o obecnej polícii, ktorý rozväzuje ruky samosprávam. Tretím riešením, ktoré má pomôcť Bratislave je doriešiť financie na rekonštrukciu Hlavnej stanice.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie