• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Strana maďarskej komunity podviedla spojencov, reagoval Sólymos na Gyimesiho meno na kandidátke Aliancie

Strana maďarskej komunity podviedla spojencov, reagoval Sólymos na Gyimesiho meno na kandidátke Aliancie

Sólymos uviedol, že maďarská konzervatívna platforma strany najprv poprela a tajila, že s Gyimesim rokuje a v súčasnosti tají to, že sa s ním dohodla.

4.5.2023 (SITA.sk) - Strana maďarskej komunity (SMK), ktorá je platformou strany Aliancia, podviedla svojich spojencov a spolustraníkov. Uviedol to predseda Republikovej rady strany Aliancia László Sólymos (platforma Most-Híd) v reakcii na potvrdenie kandidatúry Györgyho Gyimesiho na kandidátke Aliancie.

Strana to najskôr poprela a tajila

Bývalý poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Gyimesi uviedol v stredu 3. mája vo verejnoprávnom RTVS, že kandiduje zo 150. miesta.

Sólymos v tlačovej správe uviedol, že maďarská konzervatívna platforma strany najprv poprela a tajila, že s Gyimesim rokuje a v súčasnosti tají to, že sa s ním dohodla.

„Predseda SMK nám na republikovom predsedníctve v utorok 2. mája totiž oznámil, že rokovania s bývalým poslancom hnutia OĽaNO stále prebiehajú," priblížil Sólymos.

Aliancia môže rozbiť stranu

„Aká je záruka, že Krisztián Forró (predseda SMK, poznámka SITA) kandidátnu listinu do parlamentných volieb aj za cenu rozbitia strany nepredloží v rozpore s organizačným poriadkom a stanovami strany Aliancia?" uviedol Sólymos s tým, že ak sa tak stane, Gyimesi môže počítať aj s druhým miestom, pretože Sólymos určite nebude na takej kandidátnej listine, o ktorej nerozhodne strana Aliancia, ale len úzka skupina v rámci strany či platformy.

„Gyimesi a maďarská konzervatívna platforma strany Aliancia môže rozbiť stranu, ktorá vznikla zjednotením Strany maďarskej komunity (SMK), Mosta-Híd a Spolupatričnosti,“ vyhlásil ešte 25. apríla Sólymos.


Dodal, že okresná konferencia SMK v Dunajskej Strede sa rozhodla pre podporu Gyimesiho aj napriek ich nesúhlasu, pričom v republikovom grémiu strany Aliancia sa dodnes nevytvorila zhoda k osobe bývalého politika hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Odmietanie populistickej politiky

Sólymos zdôraznil, že v Moste-Híd aj pred vznikom Aliancie odmietali krajne populistickú a nenávistnú politiku a ich predstaviteľov.

„Odmietame ich aj teraz, lebo si myslíme, že štvavá politika v Aliancii nemá miesto,“ uviedol Sólymos. Ako ďalej doplnil, tento štýl „politickej práce“ nemá miesto ani v zjednotenej strane, ani v maďarskej politike na Slovensku.


„To, že György Gyimesi a jemu podobní krajne populistickí politici sú pre nás neprijateľní, sme potvrdili aj v politickej deklarácii, ktorú sme prijali na predvolebnom stretnutí Platformy Most-Híd 25. marca 2023,“ podotkol Sólymos.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie