• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Strana Hlas-SD nebude podávať návrh na odvolanie Márie Kolíkovej, potvrdil Pellegrini

Strana Hlas-SD nebude podávať návrh na odvolanie Márie Kolíkovej, potvrdil Pellegrini

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v relácii V politike na TA3 skonštatovala, že neuvažovala nad podaním demisie.

20.2.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) nebude podávať návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS). Povedal to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini v relácii V politike na TA3.

Podľa poslanca však šéfka rezortu spravodlivosti nemá podporu koaličnej väčšiny. Reagoval tak na to, že Kolíkovej sa nepodarilo tento týždeň pretlačiť v Národnej rade SR tri návrhy zákonov, ktoré sú súčasťou reformy súdnej mapy.

Ja sa vám čudujem, že sa takto zubami nechtami držíte po takomto fiasku tej stoličky. Keď vás nikto nechce okrem vašej SaS. Sudcovia vás nechcú, pracovníci súdov vás nechcú,“ uviedol Pellegrini.

Ministerka spravodlivosti v relácii skonštatovala, že neuvažovala nad podaním demisie. „Nakoniec jedna časť reformy prešla. Prešlo aj mnoho iných vecí, ktoré treba dotiahnuť. Mám tam ďalšie reformné balíky, ktoré súvisia s justíciou, na ktorých pracujeme,“ dodala Kolíková s tým, že cesta k reforma podľa nej nie je uzavretá a bude sa ďalej rozprávať s koaličnými partnermi.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie