• Dnes je: Utorok 20. februára 2024 meniny má Lívia

Stíhačky F-35 aj F-16 a tiež raketomet HIMARS. Dni NATO ponúkli veľkolepú šou aj premiéry (video+foto)

Stíhačky F-35 aj F-16 a tiež raketomet HIMARS. Dni NATO ponúkli veľkolepú šou aj premiéry (video+foto)

Predstavili sa aj nové akvizície českej armády – bojový vrtuľník AH-1Z Viper, viacúčelový vrtuľník UH-1Y Venom, mobilný 3D radar a bojový tank Leopard 2A4.

Za účasti 19 krajín sa počas víkendu v Ostrave uskutočnili Dni NATO a Dni Vzdušných síl Armády Českej republiky.

Ako informuje oficiálny web podujatia, veľké lákadlo zaistili USA a Veľká Británia, ktorí prvýkrát na Dňoch NATO predviedli v dynamickej ukážke stroje 5. generácie F-35 Lightning II.

Päť stíhačiek F-16

Premiéru mali aj portugalské vzdušné sily, ktoré predstavili symbol aliancie – stíhačku F-16. „Celkovo bolo na Letisku Leoša Janáčka päť stíhačiek F-16 a na dynamickej ukážke sa predviedli Eurofightery Typhoon britského a španielskeho letectva,“ informovali organizátori.

Predstavili sa aj nové akvizície českej armády – bojový vrtuľník AH-1Z Viper, viacúčelový vrtuľník UH-1Y Venom, mobilný 3D radar a bojový tank Leopard 2A4. Vystúpili aj tri akrobatické skupiny, Orlik a Zelazny z Poľska a švajčiarsky PC-7 TEAM.

Raketomat HIMARS a jednotka GROM

Návštevníci si mohli pozrieť aj bezpilotné lietadlo Bayraktar TB2, talianske Tornado a tiež nemecký a luxemburský Atlas.

„Exkluzívnou ukážkou bol aj transportný vrtuľník CH-47 Chinook, ktorý sa na Dňoch NATO prvýkrát predstavil vo farbách americkej armády. Vo vzduchu sa s návštevníkmi rozlúčil český Mi-24 a svoje schopnosti predviedol aj slovenský Black Hawk. Na statickej ukážke boli okrem iných aj nemecké vrtuľníky NH90 a H145M a tiež rakúsky Black Hawk,“ uviedli organizátori.

Svoje premiéry mala aj pozemná technika. Prvýkrát si mohli návštevníci pozrieť hlavný bojový tank K2 Black Panther. Okrem neho Poľsko ukázala aj raketomet HIMARS a tiež húfnicu KRAB aj radar Liwiec. Po prvý raz vystúpila aj špeciálna jednotka GROM, ktorá mala dynamickú ukážku so zásahovou jednotkou Českej republiky. Nemecko predstavilo aj tank Leopard 2A7V.

Počas celého víkendu návštevníci videli 45 leteckých a 42 pozemných dynamických ukážok, ktoré trvali skoro 21 hodín. Deväť aj pol hodiny zábavy ponúkli letecké ukážky a 11 ukážky pozemné.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie