• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Stíhačky F-16 z Dánska a Holandska sú na ceste na Ukrajinu, uviedol to americký minister zahraničných vecí Blinken

Stíhačky F-16 z Dánska a Holandska sú na ceste na Ukrajinu, uviedol to americký minister zahraničných vecí Blinken

Očakávalo sa, že Ukrajina dostane prvé lietadlá F-16 toto leto.

10.7.2024 (SITA.sk) - Prvé stíhačky F-16 sú v tejto chvíli na ceste na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, v stredu počas samitu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vo Washingtone to uviedol americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

„Tieto lietadlá budú lietať na oblohe Ukrajiny toto leto, aby sa zabezpečilo, že Ukrajina sa bude môcť naďalej účinne brániť proti ruskej agresii,“ povedal Blinken.

Očakávalo sa, že Ukrajina dostane prvé lietadlá F-16 toto leto, rok po tom, čo Dánsko a Holandsko na vlaňajšom samite NATO vo Vilniuse založili „koalíciu stíhačiek“ s ďalšími deviatimi krajinami.

Presun lietadiel potvrdili v spoločnom vyhlásení zverejnenom v stredu aj americký prezident Joe Biden, holandský premiér Dick Schoof a dánska premiérka Mette Frederiksenová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k téme: Americký prezident, Dánska premiérka, Holandský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Samit NATO, Stíhačka F-16, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Stíhačky F-16 z Dánska a Holandska sú na ceste na Ukrajinu, uviedol to americký minister zahraničných vecí Blinken

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie