• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Stavba košickej rýchlocesty pokračuje budovaním násypov a betonážou pilierov

Stavba košickej rýchlocesty pokračuje budovaním násypov a betonážou pilierov

Zároveň sme ukončili archeologický prieskum v lokalite, ktorá bola najbohatšia na rôzne objavy, od keramiky až po kostry.

Výstavba R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany napreduje a na viacerých objektoch stavby už aktuálne budujú násypy a zhotovujú výstuž, debnenie, betonáž drieku pilierov či betonáž samotných pilierov mostov.

V časti mokrade momentálne realizujú odkop zeminy. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

Mosty sú v rozostavanom štádiu

Mosty, ktoré na tomto úseku vyrastú, sú v rozostavanom štádiu. Na moste cez rieku Hornád budujú priebežný oporný múr, pracujú na montáži tvárnic či debnenia. Okrem prác na mostoch pripravujú aj obchádzkové trasy.

„Zároveň sme ukončili archeologický prieskum v lokalite, ktorá bola najbohatšia na rôzne objavy, od keramiky až po kostry. Archeológovia sa domnievajú, že na území budúcej križovatky Košice – Krásna mohlo byť v minulosti sídlisko. V tejto lokalite našli až deväť hrobov. O osídlení tejto lokality hovoria aj ďalšie nálezy, napríklad zlaté náušnice z hrobu, bronzový nôž či keramická misa s výzdobou,“ uviedla Žgravčáková.

Budovanie násypov a betonáž pilierov

Archeologický prieskum bude pokračovať iba v menej historicky zaujímavých lokalitách. Takisto plánujú pokračovať v budovaní násypov, v sanácii, vo frézovaní a v navážke kameniva.

„Očakávame realizáciu ostrých prepojov na plynárenských a vodárenských stavebných objektoch. Na mostných objektoch sa budú zhotovovať debnenia, výstuže a betonáž podkladového betónu, základov drieku piliera, betonáž opory a krídla či montáž skruže nosnej konštrukcie,“ dodala Žgravčáková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie