• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Štátne železnice vypravia začiatkom roka mimoriadne rýchliky

Štátne železnice vypravia začiatkom roka mimoriadne rýchliky

ZSSK cestujúcim odporúča, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili rezerváciu miesta, hoci väčšina vlakov nie je povinne miestenková.

BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) - Väčšina cestujúcich sa pred Silvestrom presúva oboma hlavnými smermi, teda smerom do Bratislavy aj do Košíc. Uvádza to v tlačovej správe Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) s tým, že vychádzajú z vývoja obsadenosti vlakov ZSSK. Po novom roku bude podľa slov hovorcu ZSSK Tomáša Kováča záujem hlavne o vlakové spojenie z východu na západ.


Okrem pravidelných spojov vypraví ZSSK pre veľký záujem cestujúcich ešte tri mimoriadne rýchliky, a to R 11609 (Bratislava hl. st. 13:37 h – Košice 19:41), ktorý pôjde v piatok 5. januára, a R 11610 (Košice 14:25 – Bratislava hl. st. 20:34) s odchodom v pondelok 1. januára a v nedeľu 7. januára.

"Všetky mimoriadne rýchliky ponúkajú ešte dostatok miest. Podrobné cestovné poriadky, ako aj prehľad 22 posilových vlakov a 35 posilnených IC vlakov nájdu občania na: http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-posilni-na-sviatky-vlaky.html," uvádza Kováč s tým, že cestovné lístky a miestenky si cestujúci môžu kúpiť v pokladniciach ZSSK alebo prostredníctvom e-shopu.

ZSSK cestujúcim odporúča, aby si v záujme osobného komfortu včas zabezpečili rezerváciu miesta, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie