• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Štátne teplárne znižujú ceny tepla

Štátne teplárne znižujú ceny tepla

V teplárňach sa prestalo kradnúť

Väčšina zákazníkov štátnych teplární sa môže tešiť na nižšie ceny tepla. Ako na tlačovej besede uviedol generálneho riaditeľa MH Manažment, ktorý šesticu najväčších teplárenských podnikov na Slovensku spravuje, Ľuboš Lopatka, najvýraznejší pokles by mali pocítiť zákazníci v Bratislave.

Tu by mali ceny klesnúť o 10 % oproti minulému roku , čo v priemere predstavuje úsporu 55 eur na domácnosť. Ceny pôjdu dole aj v Žiline, a to o 4 % a v Košiciach o takmer 2 %.

V Martine a v Trnave ostanú ceny prakticky rovnaké, v prvom prípade sa znížia o 0,6 % a v druhom 0,4 %. Jedinú výnimkou tvorí tepláreň vo Zvolene, jej zákazníci si budú musieť priplatiť, keďže ceny stúpnu 3 %.

V teplárňach sa prestalo kradnúť

Ako doplnil minister hospodárstva Richard Sulík, lepšie alebo aspoň stabilizované ceny pre približne 320 tis. domácností, čo predstavuje skoro jeden milión obyvateľov, sú výsledkom toho, že sa v štátnych teplárňach prestalo rozkrádať a na najvyšších postoch v nich už nesedia „vagabundi“.


„Prvýkrát v histórii príde k zníženiu tepla, respektívne k nezvýšeniu cien tepla, to považujem za veľmi dôležité,“ skonštatoval minister.Spoločnosť MH Manažment je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku. Jej 100 % akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR. Hlavnou úlohou firmy je spravovanie majetkových podielov štátu najmä vo forme akcií v 52 rôznych podnikoch v hodnote takmer štvrť miliardy eur.


Patria sem napríklad 100 % podiely v spoločnostiach Dlhopis o.s.p., Poliklinika Tehelná v Bratislave a teplárenské podniky v Bratislave, Košiciach, Martine, Trnave, Zvolene a v Žiline, takmer 80 % podiel v kúpeľoch Sliač, 75 % podiel v Burze cenných papierov a menej ako 50 % podielov v sedemnástich podnikoch SAD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie