• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Štatistici varujú ľudí pred novým trikom podvodníkov, vykonávajú kontrolu správnosti údajov pri sčítaní

Štatistici varujú ľudí pred novým trikom podvodníkov, vykonávajú kontrolu správnosti údajov pri sčítaní

Na Štatistický úrad sa obrátila obyvateľka, ktorá dostala list, že k nej zamestnanci úradu prídu overiť správnosť údajov zadaných počas sčítania obyvateľov domov a bytov.

19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) upozorňuje obyvateľov, aby si dávali pozor na podvodníkov. Tí sa môžu vydávať za pracovníkov ŠÚ SR a predstierať, že chcú skontrolovať správnosť údajov, ktoré ľudia zadali pri sčítaní obyvateľov, domov a bytov.

V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa ŠÚ SR pre sčítanie obyvateľov Jasmína Stauder. Na ŠÚ SR sa obrátila jedna obyvateľka s tým, že dostala list, v ktorom ju ŠÚ SR informuje, že k nej prídu vykonať kontrolu správnosti informácií uvedených pri sčítaní. ŠÚ SR upozorňuje ľudí, že žiadne takéto kontroly nevykonáva.

„Zber údajov od obyvateľov bol ukončený, žiadne kontroly doma u obyvateľa vykonávať nebudeme a ani dodatočne požadovať žiadne údaje od obyvateľa. Podobný list v schránke je pokus o podvod. Prosíme obyvateľov, aby nikoho pod takouto zámienkou nevpúšťali do svojho obydlia, aby neposkytovali nikomu žiadne osobné informácie,“ zdôraznila Stauder.

ŠÚ SR vyzýva ľudí, aby v prípade zaznamenania podobných aktivít okamžite kontaktovali políciu.

Viac k téme: podvod, podvodníci, sčítavanie obyvateľov a domov

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie