• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Štát vráti odberateľom elektriny desiatky miliónov eur, nie však všetkým

Štát vráti odberateľom elektriny desiatky miliónov eur, nie však všetkým

Dodávateľ elektriny si následne uplatní kompenzáciu u Ministerstva hospodárstva SR.

Niektorým odberateľom elektriny budú vracať peniaze. Celkovo by malo ísť o 144 miliónov eur. Dočasne poverená vláda totiž schválila nariadenie, ktoré upravuje mechanizmus kompenzácie pre tých koncových odberateľov elektriny, ktorí platili za tarifu za straty pri distribúcii elektriny, tarifu za systémové služby a tarifu za prevádzkovanie systému viac, ako vlani zastropovala vláda.

Výhody pre zraniteľných odberateľov

Tarify za vyššie ceny platili odberatelia elektriny, ktorí neboli od 1. januára tohto roka do 30. apríla tohto roka zaradení medzi zraniteľných odberateľov.

Práve týmto odberateľom navrhuje vládny kabinet vrátenie peňazí formou dobropisu, ktorý koncovému odberateľovi poskytne jeho dodávateľ elektriny.

Účinnosť je naplánovaná na september

Dodávateľ elektriny si následne uplatní kompenzáciu u Ministerstva hospodárstva SR.

„Dobropis poskytne príslušný dodávateľ odberateľovi do 30 dní od účinnosti tohto nariadenia vlády,“ konštatovalo ministerstvo hospodárstva vo svojom nariadení. Účinnosť vládneho nariadenia je naplánovaná na 1. september 2023.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie