• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Štát chce motivovať ľudí a spustil kampaň „Poďme šetriť spolu!", podstatné je podľa Hirmana začať od seba (video)

Štát chce motivovať ľudí a spustil kampaň „Poďme šetriť spolu!

Minister zároveň upozornil aj na ďalší faktor, a to samotný dostatok komodity na aktuálnu vykurovaciu sezónu, ale aj na ďalší rok.

Štát chce informovať a motivovať k šetreniu energií.

Ministerstvo hospodárstva SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) preto štartujú informačnú kampaň „Poďme šetriť spolu!“.

Ako na pondelkovej tlačovej besede uviedol minister hospodárstva Karel Hirman, šetrenie energií by malo byť prirodzenou súčasťou života každého z nás bez ohľadu na to, aké sú ich aktuálne ceny.

Šetrenie je úlohou každého z nás

Podstatné je pritom podľa neho začať od seba. „Šetrenie je prirodzený prístup jednak preto, aby si domáce peňaženky zachovali svoju udržateľnosť a jednak je to otázka vzťahu k ekológii, len šetrením napomôžeme obidvom týmto faktorom,“ skonštatoval minister.

Ako dodal, zásadné je pritom to, aby sme šetrili „spolu„. „To nie je úloha pre vládu a parlament, to je úloha pre nás všetkých, aby sme šetrením odbremenili naše financie,“ zdôraznil. Pomôcť by po novom mala aj webová stránka https://setrimeprenas.sk.

Bezplatné energetické poradenstvo

Minister zároveň upozornil aj na ďalší faktor, a to samotný dostatok komodity na aktuálnu vykurovaciu sezónu, ale aj na ďalší rok. Zásobníky sú síce aktuálne podľa Hirmana naplnené po pomyselné hrdlo, nákup na budúci rok však označil za veľmi zložitý.

Ako doplnil generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič, šetrenie sa týka domácností, firiem ale aj štátneho a verejného sektora. Agentúra v tejto súvislosti poskytuje bezplatné energetické poradenstvo, aktuálne pripravuje rozhlasovú a televíznu kampaň, ktorá bude informovať o konkrétnych typoch šetrenia.


„Poradenstvo bude širokospektrálne, venované každému,“ zhodnotil Jurikovič. SIEA má v pláne aj výjazdy do krajských miest, kde bude mať verejnosť možnosť sa o šetrení poradiť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie