• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Stanke nechce vládnutie Fica a mafiánsky štát, Matovič má urobiť veľký krok ako Armstrong

Stanke nechce vládnutie Fica a mafiánsky štát, Matovič má urobiť veľký krok ako Armstrong

Výzvu Igorovi Matovičovi podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci.

18.8.2022 (Webnoviny.sk) - Herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser napísali výzvu, v ktorej žiadajú lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie ministra financií.

Slovensko opäť ako mafiánsky štát

Výzvu podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci. Stanke výzvu zverejnil na petičnej stránke.

Viac o téme: Koaličná kríza

„Vážený pán Matovič, predseda OĽaNO a minister financií SR, rozdeľuje nás všeličo, no spája nás jedno: ani my nechceme, aby na Slovensku opäť vládol Fico a jeho strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) nebodaj s podporou fašistov a Slovensko sa opäť stalo mafiánskym štátom,“ uviedol herec v úvode listu.

Pamätná veta Neila Armstronga

Stanke tvrdí, že oceňuje, čo všetko Matovič urobil pre spravodlivosť vo voľbách v roku 2020, avšak teraz musí pre Slovensko urobiť viac, a teda priniesť obeť. „Tou obeťou je Vaše odstúpenie z postu ministra vlády Slovenskej republiky. Vieme, že to nie je ľahké, ale veríme, že ste toho schopný,“ vyzýva herec Matoviča na odstúpenie.

Stanke v liste prirovnal odstúpenie k udalosti z roku 1969. Keď americký kozmonaut Neil Armstrong vstúpil ako prvý človek na povrch Mesiaca. Vtedy predniesol pamätnú vetu: „Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo." Stanke vyhlásil, „vážený pán Igor Matovič, po 53 rokoch nahraďte slovo ľudstvo slovom Slovensko a urobte ten krok.“

Stankeho a Štrasserovu výzvu podporili herci, ako napr. František Kovár, Zdena Studenková či Marián Labuda ml., ale aj režisér Juraj Nvota a hudobník Braňo Kostka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii si vyžiadalo stovky mŕtvych, ich počet ešte porastie (video+foto)

silne zemetrasenie v turecku a syrii si vyziadalo stovky mrtvych ich pocet este porastie video foto

6.2.2023 (Webnoviny.sk) - V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo najmenej 360 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie.

Otrasy bolo cítiť aj v Káhire

Otrasy s magnitúdom 7,8, ktoré bolo cítiť aj v Libanone či egyptskej Káhire, mali epicentrum severne od tureckého mesta Gaziantep, zhruba 90 kilometrov od hranice so Sýriou.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) uvádza, že vychádzali z hĺbky 18 kilometrov. Po zemetrasení nasledovalo podľa tureckých úradov najmenej 20 ďalších otrasov, pričom najsilnejší z nich mal magnitúdo 6,6.

Pátranie v troskách budov

Zemetrasenie v Turecku viedlo k úmrtiu najmenej 76 ľudí v siedmich provinciách, uviedol tamojší úrad pre zvládanie katastrof a núdzových situácií. Podľa jeho informácií je tiež 440 ľudí zranených.

V Sýrii na vládou kontrolovaných územiach je podľa štátnych médií 237 mŕtvych a viac ako 630 zranených. Z povstalcami kontrolovaných území hlásia najmenej 47 mŕtvych. Záchranári v oboch krajinách naliehavo pátrajú po ľuďoch v troskách budov.

Otrasy rúcali domy vo viacerých mestách od sýrskeho Aleppa a Hamá po turecký Diyarbakir viac ako 330 kilometrov na severovýchod.


Počasie