• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Stančík a Naď reagujú na Žilinkovo šírenie hoaxov. Koná z vlastnej vôle alebo je niekým nútený, pýta sa minister

Stančík a Naď reagujú na Žilinkovo šírenie hoaxov. Koná z vlastnej vôle alebo je niekým nútený, pýta sa minister

Je zarážajúce, že pán generálny prokurátor šíri v čase vojny hoaxy agresora, ktorý nás má na zozname nepriateľov.

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Andrej Stančík bude iniciovať mimoriadny Zahraničný výbor NR SR.

Stančík prostredníctvom tlačovej správy informoval, že na výbore sa chce pýtať generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, prečo šíri v čase vojny hoaxy prezentované ruským veľvyslancom na Slovensku Igorom Bratčikovom.

Žilinka na sociálnej sieti napísal, že na vojnovom cintoríne v obci Ladomirová v Prešovskom kraji, kde sú pochovaní ruskí vojaci z 1. svetovej vojny, „neznámy páchateľ pristúpil k starostlivosti o stav hrobov hanebným a neakceptovateľným spôsobom.“ Polícia SR na sociálnej sieti uvádza, že podľa starostu obce sú hroby v poriadku.

Koná Žilinka z vlastnej vôle?

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) je presvedčený, že Maroš Žilinka je priamym nástrojom ruskej propagandy.


„Jeho kroky našej krajine veľmi ubližujú. Toto je obrovská hanba, že generálny prokurátor SR zdieľa na svojom profile falošnú propagandu vytvorenú ruskou ambasádou v SR,“ napísal Naď na sociálnej sieti a zároveň sa pýta, kto riadi slovenskú generálnu prokuratúru.


„Keď Žilinka zaslal na ministerstvo obrany SR po pracovnej dobe a v posledný deň pripomienkového konania 35 zásadných pripomienok k Dohode o obrannej spolupráci SR a USA, začal som o jeho deklarovanom nastavení presadzovať prioritné záujmy SR vážne pochybovať,“ dodal Naď.


Šéf obrany však začal mať vážne obavy, či Maroš Žilinka koná na základe svojej vôle, „keď vycestoval do Moskvy a podpísal program spolupráce s ruskou generálnou prokuratúrou. Je nútený niekým iným, aby chtiac-nechtiac ubližoval našim záujmom?,“ dožaduje sa odpovede.

Podľa Stančíka je to neprípustné

K situácii o generálnom prokurátorovi sa vyjadril aj Andrej Stančík, ktorý chce iniciovať mimoriadny Zahraničný výbor NR SR.


„Je zarážajúce, že pán generálny prokurátor šíri v čase vojny hoaxy agresora, ktorý nás má na zozname nepriateľov. Považujem to za neprípustné a budem iniciovať Zahraničný výbor, kde sa ho budem na tieto aktivity pýtať,“ doplnil Stančík.


Orgány prokuratúry už konajú

Generálna prokuratúra SR v stanovisku zdôraznila, že orgány prokuratúry konajú v danej veci z úradnej povinnosti a vzhľadom na charakter a povahu podozrenia je potrebné objektívne prešetriť vec z hľadiska možného naplnenia skutkovej podstaty hanobenia miesta posledného odpočinku.

„Generálna prokuratúra SR sa ostro ohradzuje voči nepravdivým obvineniam zo šírenia proruskej propagandy a dôrazne odmieta podsúvanie politického naratívu, ktorý nemá nič spoločné s úradným postupom vyplývajúcim prokuratúre zo zákona,“ uviedla prokuratúra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie