• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Stačilo Žilinkovania, hovorí Šeliga po zrušení Kaliňákovho obvinenia a využitie 363-ky kritizuje aj SaS

Stačilo Žilinkovania, hovorí Šeliga po zrušení Kaliňákovho obvinenia a využitie 363-ky kritizuje aj SaS

Využitie paragrafu 363 pri Kaliňákovi je podľa liberálov neprijateľným zásahom do dôvery v spravodlivosť.

7.8.2023 (SITA.sk) - Využitie paragrafu 363 pri Robertovi Kaliňákovi je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) neprijateľným zásahom do dôvery v spravodlivosť. Liberáli si myslia, že je to predzvesť toho, čo Slovensko čaká v prípade volebného víťazstva strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

Paragraf 363 už mohol byť upravený

Uviedli to vo svojom stanovisku k zrušeniu Kaliňákovho obvinenia paragrafom 363. Ako uviedla tímlíderka SaS pre spravodlivosť Mária Kolíková, predmetný paragraf mohol byť už v súčasnosti zúžený.

"Návrh však neprešiel do druhého čítania kvôli jednému hlasu, a to hlasu poslanca OĽANO," komentuje Kolíková.

Liberáli majú úpravu paragrafu 363 aj v programe. "Tak, aby generálny prokurátor jednoznačne nemal možnosť negatívne a rozsiahlo zasahovať do vyšetrovania. Uvedené ustanovenie by malo smerovať skôr k otváraniu trestných káuz tak, aby sa vyšetrovali a nie tak, aby sa rušili a zastavovali," vysvetľuje poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik (SaS).

"Súd má rozhodnúť o podozrení Roberta Kaliňáka z korupcie, ak to tak príslušný prokurátor vidí. Tak to malo byť v záujme spravodlivosti nielen v tomto, ale aj iných prípadoch. Generálny prokurátor nemá možnosť riadne a dôsledne vyhodnotiť to, čo môže urobiť súd," uzavrela Kolíková.

Žilinka ako atómový kufrík

Musí vzniknúť silná demokratická vláda bez Smeru-SD a Hlasu-SD, ktorá bude schopná reformovať prokuratúru a nerozháda sa po prvej koaličnej rade. Uviedol to poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Demokrati) na sociálnej sieti. Reagoval tak na zrušenie obvinenia exministrovi vnútra Kaliňákovi.

"Generálny prokurátor Maroš Žilinka a jeho námestníci každý deň potvrdzujú potrebu reformy generálnej prokuratúry. Ak by niekto povedal, že Žilinka je Ficov, Kaliňákov a Gašparov atómový kufrík, súhlasím s ním," vyhlásil Šeliga a doplnil, že strana Demokrati má pripravenú reformu prokuratúry.

"363 zrušiť, sovietsky model prokuratúry zrušiť. Musíme posilniť zodpovednosť prokurátorov a otvoriť prokuratúru verejnej kontrole. V skratke - stačilo Žilinkovania," dodal Šeliga.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie