• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko, vyhlásil premiér Ódor

Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko, vyhlásil premiér Ódor

Premiér Ľudovít Ódor diskutoval s Ursulou von der Leyenovou o proeurópskom smerovaní Slovenska.

31.5.2023 (SITA.sk) - Premiér Ľudovít Ódor sa v stredu stretol s predsedníčkou Európskej komisie Usulou von del Leyenovou, aby diskutovali o proeurópskom smerovaní Slovenska, o zdieľaní spoločných hodnôt, slobody a dodržiavania právneho štátu.

REPowerEU

Ódor spomenul tému implementácie Plánu obnovy a odolnosti SR a hovoril o snahe hľadať riešenia dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Informoval o tom v tlačovej správe Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Premiér spolu s podpredsedníčkou vlády Líviou Vašákovou predsedníčku Komisie informovali, že pre Slovensko je tento rok kľúčové požiadať o tretiu žiadosť o platbu.

„Plán obnovy je katalyzátorom systémových zmien v krajine, má za sebou niekoľko nespochybniteľných úspechov. Teraz je dôležité nepoľaviť, ale pokračovať v rýchlo rozbehnutom vlaku. Práve prebieha dlhodobo plánovaná aktualizácia plánu obnovy, s Európskou komisiou nám ostáva dorokovať niekoľko otvorených otázok najmä ohľadom novej zelenej kapitoly REPowerEU,“ povedal Ódor.

Koridory solidarity

Premiér ďalej uviedol, že Slovensko potrebuje hľadať spoločné riešenia s partnermi vrátane členských štátov Európskej únie, Európskej komisie a Ukrajiny. „Naším cieľom je najmä export ukrajinských produktov do tretích krajín a od Komisie očakávame, že predstaví ďalší spoločný postup," skonštatoval.

Slovensko podporuje koridory solidarity, ktoré pomáhajú Ukrajine exportovať poľnohospodársku produkciu a zároveň zabraňujú vzniku potravinových kríz v krajinách tretieho sveta. Slovensko patrí k silným podporovateľom integrácie Ukrajiny do Európskej únie.

„Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko," zdôraznil predseda vlády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie