• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Srbsko opäť pohrozilo vojenskou intervenciou v Kosove, ak jednotky KFOR neochránia tamojšiu srbskú menšinu

Srbsko opäť pohrozilo vojenskou intervenciou v Kosove, ak jednotky KFOR neochránia tamojšiu srbskú menšinu

Srbská ozbrojená intervencia v Kosove by znamenala priame strety so zhruba 4-tisíc vojakmi z NATO.

23.6.2023 (SITA.sk) - Srbsko v piatok zopakovalo svoju hrozbu vojenskej intervencie v Kosove, ak mierové sily vedené Severoatlantickou alianciou (NATO) neochránia srbskú menšinu.

V krátkom televíznom prejave náčelník generálneho štábu srbských síl Milan Mojsilović vyhlásil, že kosovskí Srbi už nemôžu „tolerovať teror“ kosovskej vlády a srbská armáda je pripravená splniť si úlohy v súlade so srbskou ústavou a rozkazmi prezidenta Aleksandara Vučića.

Pohotovosť na hranici

Mojsilović tiež povedal, že informoval veliteľa zmienených síl známych ako KFOR, „že požadujeme naliehavé opatrenia na ochranu srbského ľudu. Toto je naša požiadavka adresovaná KFOR a ďalším medzinárodným organizáciám“.

Srbsko v máji uviedlo vojakov na hranici s Kosovom, jeho niekdajšou provinciou, do stavu najvyššej pohotovosti. Stalo sa tak po stretoch medzi etnickými Srbmi na severe Kosova srbskou políciou a KFOR.

NATO poslalo posily

NATO pre obavy z otvoreného konfliktu medzi etnickými Albáncami a Srbmi poslalo posily pre mierové sily.

Napätie medzi Srbskom a jeho niekdajším územím pretrváva odkedy Kosovo v roku 2008 jednostranne vyhlásilo samostatnosť, pričom tento krok uznala väčšina západných krajín, no Srbsko je proti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie