• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Srbská vláda žiada o možnosť umiestniť svojich vojakov a policajtov v Kosove

Srbská vláda žiada o možnosť umiestniť svojich vojakov a policajtov v Kosove

Srbskí predstavitelia tvrdia, že mierové misie vedené NATO s Európskou úniou nedokážu ochrániť srbskú menšinu v Kosove, zatiaľ čo ich jednotky by to dokázali.

16.12.2022 (Webnoviny.sk) - Srbsko vo štvrtok formálne požiadalo o možnosť opätovne umiestniť svoje bezpečnostné zložky na území Kosova. Spravilo tak napriek upozorneniam, že Západ takú požiadavku pravdepodobne neschváli a len to zvýši napätie v tejto časti Balkánu.

Chce vrátiť srbských vojakov na sever

Srbský prezident Aleksandar Vučić povedal pre televíziu RTS, že jeho vláda požiadala veliteľa mierových síl pod vedením NATO, ktoré sú v Kosove od roku 1999, keď odtiaľ západní spojenci vytlačili srbské jednotky, aby umožnili návrat asi tisíc srbských vojakov a policajtov do severnej časti krajiny, kde žije srbská menšina.

Žiadosť podľa neho hovorí o určitom počte srbských vojakov, od sto do tisíc, ktorí by sa mali vrátiť do Kosova a napriek tomu, že „ju takmer určite neschvália“, dostane sa do záznamov.

NATO neochráni Srbov v Kosove

Srbskí predstavitelia tvrdia, že rezolúcia Organizácie Spojených národov, ktorá formálne ukončila vojnu v Kosove, umožňuje návrat srbských jednotiek na toto územie. Argumentujú tiež, že mierové misie vedené NATO a Európskou úniou nedokážu ochrániť srbskú menšinu v Kosove, zatiaľ čo ich jednotky by to dokázali.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie