• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Srbi tvrdia, že zadržali troch ozbrojených kosovských policajtov na svojom území, Kosovo hovorí o únose a agresii

Srbi tvrdia, že zadržali troch ozbrojených kosovských policajtov na svojom území, Kosovo hovorí o únose a agresii

Najnovší incident prudko zvyšuje napätie medzi Srbskom a jeho bývalou provinciou.

14.6.2023 (SITA.sk) - Srbské úrady v stredu oznámili, že zadržali troch „plne ozbrojených“ kosovských policajtov v Srbsku blízko ich spoločnej hranice, zatiaľ čo kosovská polícia uviedla, že ich pravdepodobne „uniesli“ na území Kosova, keď hliadkovali v tejto oblasti.

Policajti žiadali o pomoc

Srbsko uviedlo svoje jednotky na hranici do stavu najvyššej pohotovosti v rámci série nedávnych stretov medzi kosovskými Srbmi na jednej strane a kosovskou políciou a mierovými silami pod vedením NATO na druhej strane.

Kosovský premiér Albin Kurti uviedol, že „únos“ policajtov predstavuje „akt agresie“ proti jeho krajine a vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby urýchlene reagovalo a odsúdilo konanie Srbska.

Kosovská polícia vo svojom stredajšom vyhlásení uviedla, že traja policajti požiadali o pomoc po tom, čo videli ozbrojencov v maskách na území Kosova neďaleko hraníc, severne od hlavného mesta Priština.

Srbi vraj majú dôkazy

Keď na miesto dorazili ďalší príslušníci bezpečnostných síl, našli prázdne policajné auto a mali podozrenie, že troch dôstojníkov „uniesli“ srbské sily. Kosovské úrady neposkytli žiadne ďalšie podrobnosti o tom, prečo sa domnievajú, že policajti boli unesení.

Hlavný srbský vyjednávač s Kosovom Petar Petković poprel, že by policajti boli unesení, a trval na tom, že boli „hlboko na území Srbska“ a v plnej bojovej výstroji.

Povedal, že Srbsko je pripravené poskytnúť dôkazy pre svoje tvrdenie a vyzval na medzinárodné vyšetrovanie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie