• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Správa štátnych hmotných rezerv nakúpila jadrové palivo, cieľom je zvýšiť energetickú bezpečnosť Slovenska

Správa štátnych hmotných rezerv nakúpila jadrové palivo, cieľom je zvýšiť energetickú bezpečnosť Slovenska

SŠHR SR zrealizovala predmetný nákup s cieľom zabezpečiť energetické zásoby štátu a zvýšiť energetickú bezpečnosť štátu v krízových časoch.

Predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Ján Rudolf a predseda predstavenstva Slovenských elektrárni Branislav Strýček dnes podpísali zmluvu na nákup 47 kusov palivových kaziet, v celkovej hodnote takmer 8 mil. eur.

Energetická bezpečnosť

SŠHR SR týmto nákupom podľa zverejnených informácií zvyšuje už existujúce strategické zásoby čerstvého jadrového paliva prostredníctvom Slovenských elektrární, ktoré sú ochraňovateľom a skladovateľom daných zásob.

„SŠHR SR zrealizovala predmetný nákup s cieľom zabezpečiť energetické zásoby štátu a zvýšiť energetickú bezpečnosť štátu v krízových časoch. Zároveň tým znižuje energetické hrozby a riziká vyplývajúce z konfliktu na Ukrajine. Dosiahnutá úroveň zásob jadrového paliva tak v prípade vážneho narušenia jeho štandardných dodávok zabezpečí výrobu elektrickej energie na jeden rok,“ uviedla Správa štátnych hmotných rezerv.

Palivo na celý rok

Nákup jadrového paliva schválila vláda SR na návrh SŠHR SR, ktorý tiež obsahoval návrh na doplnenie pohotovostných zásob základných hygienických potrieb, či prostriedkov na oddych. Obstarávanie týchto položiek bude SŠHR SR realizovať v roku 2023.

„Som rád, že nám v týchto ťažkých časoch vláda schválila finančné prostriedky a podarilo sa nám zabezpečiť rezervy jadrového paliva, vďaka čomu sme posilnili energetickú bezpečnosť Slovenska minimálne na jeden rok,“ dodal predseda SŠHR SR Ján Rudolf.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie