• Dnes je: Utorok 07. júla 2020 meniny má Oliver

Správa o zjazdnosti ciest na území SR

Správa o zjazdnosti ciest na území SR

Slovenská správa ciest informuje

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem úsekov D1 Matejovce - Levoča a úsekov rýchlostných ciest v okolí Košíc, kde je na vozovkách vrstva čerstvého snehu do 1 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na značnej časti územia pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého a miestami utlačeného snehu do 1 - 2 cm.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, na HP Havran, Besník, Čertovica, Chorepa, Šturec, Látky-Prašivá, Vrchslatina, Donovaly, Vyšehrad, Zbojská, Veľké Pole, Cukmantel, Soroška, Dobšiná, Skýcov, Súľová, Grajnár, Homôlka a Šútovce je čerstvý až kašovitý sneh do 1 - 2 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

Horský priechod Donovaly je pre sneženie uzavretý pre dopravu nad 10 m!

Pozor! Na ceste III/1203 Myjava - Krajné je miestami zľadovatený sneh!

Pre silné sneženie ja dohľadnosť znížená na 100 m na D1 Poprad - Levoča a v lokalitách Haniska a Sekule.


Pre vozidlá nad 10 m dĺžky je po celú zimnú sezónu uzatvorený HP Príslop (cesta I/78), HP Šútovce (cesta III/1774) a HP Veľké Pole (cesta II/512).


Cesta I/64 cez horský priechod Fačkovské sedlo je od 1.11.2019 uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 12 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePočasie