• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Športovci sa sťažujú na podmienky v izolácii, pozitívne testovaní olympionici chcú lepšie izby či kvalitné jedlo

Športovci sa sťažujú na podmienky v izolácii, pozitívne testovaní olympionici chcú lepšie izby či kvalitné jedlo

Organizátori ZOH 2022 uvádzajú, že dosiaľ 363 ľudí v olympijskej bubline malo pozitívny test na COVID-19.

6.2.2022 (Webnoviny.sk) - Organizátori zimných olympijských hier v Pekingu riešia problém, o ktorom by pred pár rokmi vôbec nechyrovali. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet prípadov s pozitívnym testom na koronavírus, musia byť títo športovci umiestnení do izolácie.

A práve podmienky izolácie bývajú čoraz častejším terčom kritiky, športovci sa sťažujú na nečisté izby, nekvalitné jedlo a tiež nedostatočný prístup k internetu ako aj tréningovým podmienkam.

Jedlo si budú môcť objednať

"Toto sú presne tie veci, ktoré musíme riešiť. Je to naša povinnosť a zároveň zodpovednosť. Musíme sa uistiť, že športovci dostanú v izolácii všetko potrebné,“ povedal Christophe Dubi, výkonný riaditeľ Medzinárodného olympijského výboru pre olympijské hry.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Dubi ubezpečil, že organizátori budú tvrdo pracovať na tom, aby pre športovcov, ktorí čakajú na návrat k svojím tímom, bolo všetko pripravené na potrebnej úrovni.

Chan C-žung z organizačného výboru ZOH 2022 poznamenal, že športovci s pozitívnym testom si odteraz budú môcť objednať jedlo z olympijskej dediny a nechať si ho doručiť do svojich izolačných miestností.

Ruska prežila na cestovinách

Dubiho vyjadrenia prišli po sťažnostiach na hotely, kde sa musia športovci izolovať. Nemecká delegácia označila situáciu za "nerozumnú" a uviedla, že izby by mali byť väčšie a čistejšie po tom, čo bol pozitívne testovaný Eric Frenzel, trojnásobný zlatý medailista v severskej kombinácii.

Ruská biatlonistka Valeria Vasnecovová zasa povedala, že väčšinu jedla, ktoré dostala, jej žalúdok nemohol stráviť a prežila iba s niekoľkými kúskami cestovín.


Čoskoro po príspevku na Instagrame zástupca tímu zverejnil obrázok, na ktorom je podľa neho vylepšené jedlo vrátane lososa, uhoriek, párkov a jogurtu.

Testovať sa musia každý deň

V rámci úsilia Číny zabrániť šíreniu vírusu počas hier musí každý v takzvanej olympijskej bubline denne absolvovať PCR testy. Športovci s potvrdenou pozitivitou putujú do izolačného zariadenia.

Ich prepustenie je závislé od negatívneho testu alebo dodatkového posúdenia panelom lekárskych expertov.


Organizátori ZOH 2022 uvádzajú, že 363 ľudí v olympijskej bubline malo pozitívny test na COVID-19. Okrem športovcov tento údaj zahŕňa aj pracovníkov médií a oficiálnych členov výprav jednotlivých tímov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie