• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Spontánne gesto či neprijateľný čin? Šéf španielskeho futbalu pobozkal hráčku priamo na pery a čelí kritike

Spontánne gesto či neprijateľný čin? Šéf španielskeho futbalu pobozkal hráčku priamo na pery a čelí kritike

RFEF vydala vyhlásenie v mene samotnej hráčky Jennifer Hermosovej, aby sa pokúsila „pozametať incident pod koberec“.

21.8.2023 (SITA.sk) - Prezident Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF) Luis Rubiales strhol na seba nechcenú pozornosť vo chvíľach, keď španielske reprezentačné družstvo oslavovalo zlaté medaily zo svetového šampionátu v Austrálie a na Novom Zélande.

Dôvodom bolo nevhodné správanie 45-ročného funkcionára, za ktoré ho kritizovali viaceré osobnosti i globálna hráčska asociácia FIFPRO.

Forma sexuálneho násilia

Počas osláv sa Rubiales dotkol intímnych miest zdanlivo nevnímajúcej 16-ročnej španielskej princeznej Sofie a potom pobozkal španielsku hráčku Jennifer Hermosovú priamo na pery.

„Tento bozk bol hlboko poľutovaniahodný,“ okomentovala FIFPro. Španielsky minister kultúry a športu Miquel Iceta pre verejnoprávnu televíziu RNE povedal, že „je neprijateľné bozkávať hráčku na pery počas gratulácie“.

Ešte silnejšia odozva prišla od španielskej ministerky pre rovnosť Irene Monterovej. „Je to forma sexuálneho násilia, ktorou ženy denne trpia a ktorá bola doteraz neviditeľná a ktorú by sme nemali normalizovať,“ napísala na platforme X, predtým známej ako Twitter.

V instagramovom videu zo šatne hráčky kričali a smiali sa, keď sledovali Rubialesov bozk.

Hermosová sa na videu smeje a kričí: „Ale mne sa to nepáčilo!“ Na otázku ostatných hráčok, čo to robí, zakričala: „Pozrite sa na mňa, pozrite sa na mňa,“ naznačovala, že s tým nemohla veľa urobiť.

Spontánne vzájomné gesto

O niekoľko hodín neskôr RFEF vydala vyhlásenie v mene Hermosovej, aby sa pokúsila „pozametať incident pod koberec“.

„Bolo to úplne spontánne vzájomné gesto z dôvodu obrovskej radosti po víťazstve na majstrovstvách sveta. S prezidentom máme skvelý vzťah, jeho správanie k nám všetkým bolo vynikajúce a bolo to prirodzené gesto náklonnosti a vďačnosti,“ vyhlásila Hermosová.

FIFPro však na toto stanovisko zaujala iný názor. „Je hlboko poľutovaniahodné, že takýto výnimočný okamih pre hráčky španielskeho národného tímu, ktorý sa odohral pred globálnym televíznym publikom, by mal byť poškvrnený nevhodným správaním jednotlivca v úlohe, ktorá nesie toľko zodpovednosti,“ uviedla asociácia na adresu Rubialesa, ktorý je taktiež viceprezidentom UEFA.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie