• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Spolupracovníčku Svetlany Cichanovskej uniesli za bieleho dňa, ženu násilím strčili do mikrobusu

Spolupracovníčku Svetlany Cichanovskej uniesli za bieleho dňa, ženu násilím strčili do mikrobusu

Dievčina, ktorý celý incident videla, sa neodvážila únos natočiť z obáv o vlastný život.

7.9.2020 (Webnoviny.sk) - Vedúcu kampane Svetlany Cichanovskej v nedávnych prezidentských voľbách v Bielorusku a jej najbližšiu spolupracovníčku Mariu Kolesnikovovú v pondelok pravdepodobne uniesli v centre Minska.

Ako uvádza web tut.by, členku tzv. koordinačnej rady podľa svedkyne neznáme osoby posadili do mikrobusu a odišli s ňou preč. Bieloruská polícia medzičasom referovala, že jej dôstojníci Kolesnikovovú nezadržali.

"Videla som ju naživo. Neďaleko múzea parkoval tmavý mikrobus. Kráčala som vpred a zrazu som počula zvuk telefónu padajúceho na asfalt a akési dupotanie. Otočila som sa a videla som, že ľudia v civile a maskách tlačili Mariu do mikrobusu. Jeden z tých ľudí zdvihol jej spadnutý telefón, naskočil do mikrobusu a odišli," povedala dievčina menom Anastasia. Tá priznala, že sa neodvážila incident nakrútiť na mobilný telefón, pretože bola príliš blízko k maskovaným ľuďom a bála sa, že unesú aj ju.

Hovorca koordinačnej rady Anton Rodnenkov pre tut.by uviedol, že Kolesnikovová bola v čase zmiznutia sama služobne v centre mesta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie