• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Spolujazdec neprežil nehodu v obci Sihelné, auto šoféroval opitý 16-ročný Martin (foto)

Spolujazdec neprežil nehodu v obci Sihelné, auto šoféroval opitý 16-ročný Martin (foto)

Šestnásťročný spolujazdec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

25.3.2023 (SITA.sk) - V sobotu sa v skorých ranných hodinách na ceste tretej triedy v obci Sihelné (okres Námestovo) stala tragická dopravná nehoda. Z vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že osobné motorové vozidlo Hyundai šoféroval iba 16-ročný Martin z okresu Námestovo.

Policajti mu pri dychovej skúške namerali 1,98 promile alkoholu v dychu. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa oddelenia komunikácie a prevencie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová. Z doposiaľ nezistených príčin mal s vozidlom v smere jazdy prejsť na krajnicu, naraziť prednou časťou do zábradlia mostného telesa a následne sa s vozidlom prevrátiť na strechu.

Pri dopravnej nehode sa v aute nachádzal aj 16-ročný spolujazdec, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. 16-ročný vodič bol po nehode prevezený na ošetrenie. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť, hovorí odborník o slovenskom zdravotníctve

tolko veci je financovanych ktore by financovane ani nemuseli byt hovori odbornik o slovenskom zdravotnictve

Ministerstvo zdravotníctva SR je z hľadiska čerpania eurofondov jedno z najslabších. V debate na konferencii Vizionári 2023 to uviedol odborník Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na zdravotníctvo Peter Stachura.

Narážal tak na problémy spojené s výstavbou nemocnice Rázsochy a nesystematické čerpanie eurofondov. Podľa Stachuru je využitie peňazí z plánu obnovy povinnosťou štátu.

„Potrebujeme dofinancovať zdravotníctvo, bez toho sa to nedá. Zdravotníctvo musí byť prioritou budúcej vlády,“ tvrdí.

Financovanie banálnych vyšetrení

Zdravotníctvo na Slovensku podľa Stachuru nezvláda financovanie banálnych vyšetrení a problém je v nesystematickosti.


„Toľko vecí je financovaných, ktoré by financované ani nemuseli byť. Máme nadbytočné množstvo CT vyšetrení, MR vyšetrení a predoperačné vyšetrenia robíme duplicitne. Robotická chirurgia sa rozbieha ako huby po daždi. Tieto veci sa musia zadefinovať, kde to má zmysel a kde to zmysel nemá,“ zdôraznil.

Preventívne prehliadky


Expert KDH sa vyjadril aj k téme primárnych prevencií na Slovensku. Problémom podľa neho je to, že sa nemerajú žiadne dáta z preventívnych prehliadok.

„Nemeriame, čo vlastne z tej preventívy máme. Nevieme, aké sú dáta, nechávame ľudí chodiť na preventívne prehliadky a nevieme, čo z toho majú, či naozaj máme záchyt nejakých ochorení,“ povedal.


Na racionálnom nastavení systému sa podľa Stachuru vedia ušetriť zdroje v zdravotníckom sektore.


Počasie