• Dnes je: Utorok 17. júla 2018 meniny má Bohuslav

Spoločnosť Palma zvýšila tržby o viac ako päť percent a plánuje rozšíriť sortiment výrobkov

Spoločnosť Palma zvýšila tržby o viac ako päť percent a plánuje rozšíriť sortiment výrobkov

Spoločnosť sa chystá opätovne rozbehnúť výrobu oleja na Slovensku BRATISLAVA 4.

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) - Spoločnosť PALMA, a.s. za minulý rok podľa predbežných výsledkov hospodárenia zvýšila tržby zo svojej hlavnej podnikateľskej činnosti o 5,1 % na 22,42 mil. eur. Za rok 2016 tieto tržby predstavovali 21,33 mil. eur.

Agentúru SITA o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Martin Varga. „Snažíme sa o zdravý kontinuálny rast. Pod výsledky firmy sa podpísali dobrá spolupráca s obchodnými partnermi a tiež dlhoročná dôvera domácich spotrebiteľov. Pre rok 2018 predpokladáme 2,5-percentný rast tržieb,“ dodal.

Výroba oleja na Slovensku

Varga zároveň potvrdil zámer spoločnosti PALMA opätovne rozbehnúť výrobu oleja na Slovensku. „V prvej fáze by malo ísť o výrobu malých olejov, pričom chceme priniesť aj špecializované novinky. Projekt plánujeme zrealizovať v horizonte dvoch až piatich rokov,“ priblížil.


V súčasnosti podľa neho spoločnosť PALMA na Slovensku vyrába tuky na pečenie a detskú kozmetiku. Firma tiež stavia na vyzretosť a uvedomelosť spotrebiteľa. „S niektorými partnermi sme okamžite odmietli spolupracovať vzhľadom na ich pochybnú povesť. Som rád, že sa slovenský spotrebiteľ už nepozerá výlučne na cenu potraviny. Ide totiž nielen o jeho výživu, ale v konečnom dôsledku aj o zdravie,“ vysvetlil Varga.

Viac pozornosti na čistotu podnikania

Zároveň vyjadril presvedčenie, že zvýšenú pozornosť na čistotu podnikateľského prostredia v potravinárstve upriamia aj príslušné kontrolné a represívne orgány. „Sklon nepoctivých podnikateľov k nekvalite alebo potenciálnym daňovým deliktom na trhu stále pretrváva,“ uzatvoril.

PALMA, a.s. je najväčšou slovenskou spoločnosťou v sektore tukového priemyslu. Predmetom jej činnosti je výskum, vývoj a obchodovanie s rastlinnými olejmi, tukmi na pečenie, rastlinnými tukovými nátierkami, detskou a bytovou kozmetikou. Tradícia spoločnosti siaha do roku 1920. Okrem Slovenska exportuje firma svoje produkty aj do Českej republiky.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie