• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Spoločnosť LANXESS predstavila rozšírené portfólio výrobkov pre kozmetický priemysel

Spoločnosť LANXESS predstavila rozšírené portfólio výrobkov pre kozmetický priemysel

Spoločnosť LANXESS, výrobca špeciálnych chemikálií, predstavila nové, rozšírené portfólio konzervačných a multifunkčných látok, vôní pre kozmetiku a výrobky osobnej starostlivosti.

1.6.2023 (SITA.sk) -

  • Bezpečné a účinné riešenia na konzerváciu
  • Udržateľné konzervačné látky znižujú uhlíkovú stopu
  • Nový rad výrobkov osobnej starostlivosti CARE

Nové portfólio sa zameriava na udržateľné produkty, ktoré sú buď vyrobené z prírodných surovín, alebo ide o produkty, ktoré umožňujú výrobcom znížiť uhlíkovú stopu v celom dodávateľskom reťazci, a napĺňať tak svoje ciele v oblasti ochrany klímy a zvyšovania energetickej efektívnosti.

Udržateľné suroviny znižujú uhlíkovú stopu

Naša značka Flavors & Fragrances (F&F) ponúka rad produktov založených na udržateľných surovinách vrátane benzoanu sodného a benzylalkoholu. Ich hodnotenie udržateľnosti je založené na koncepte hmotnostnej bilancie, čo dokazuje, že majú nižšiu stopu CO2.

Všetky výrobné závody sú v súčasnosti certifikované na tento účel podľa normy ISCC PLUS, vďaka čomu sú aditíva spoločnosti LANXESS vhodné na použitie v konečných výrobkoch.

S cieľom podporiť výrobcov kozmetiky pri dosahovaní ich vlastných cieľov v oblasti udržateľnosti značka F&F výrazne znížila emisie CO2 zo svojich výrobných závodov pomocou zelenej energie.

Medzi značkové výrobky F&F pre osobnú starostlivosť patria Purox B, Purox S, Solbrol a Purolan, ktoré sa používajú v rôznych kozmetických výrobkoch a výrobkoch pre osobnú starostlivosť.

Benzoan sodný Purox S sa vyznačuje vysokou čistotou, minimálnym zápachom a širokospektrálnou účinnosťou vo výrobkoch pre starostlivosť o pokožku. Je vhodný aj do výrobkov určených pre dojčatá a malé deti, ako sú vlhčené obrúsky.

Výber multifunkčných ingrendiencií ponúka lepšiu kvalitu a zároveň podporuje konzerváciu kozmetických výrobkov a výrobkov osobnej hygieny. Napríklad Purolan PD-LO (pentylénglykol) má veľmi slabý zápach a je univerzálnou synergickou zložkou pre kozmetické výrobky a vlhčené obrúsky. Kalama 3PP má príjemnú vôňu - maskuje nežiaduce pachy - a zároveň podporuje dlhú životnosť výrobkov. Purolan IHD umožňuje hladké rozčesávanie vlasov vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy a dodáva hodvábny pocit v starostlivosti o pokožku.

Bezpečné a účinné produkty pre osobnú hygienu

Spoločnosť LANXESS má najnovšie v ponuke aj produktový rad CARE (MPP CARE), ktorý ďalej rozširuje jej pôsobenie v segmente starostlivosti o domácnosť a osobnej hygieny a umožňuje jej poskytovať vysokokvalitné, udržateľné a bezpečné výrobky pre kozmetický a čistiaci priemysel, ako aj pre zdravotníctvo. Línia CARE je integrovaná do obchodnej jednotky spoločnosti LANXESS Material Protection Products, ktorá sa špecializuje na mikrobiálne a konzervačné aplikácie.

LANXESS ponúka prírodné konzervačné látky na báze ethyl lauroyl arginátu HCl (LAE) pod obchodným názvom Neolone Bio Preservative. LAE je účinný konzervačný prostriedok získaný z prírodných zložiek, ako je cukrová repa alebo kukurica, a môže sa používať v kozmetických výrobkoch.

Konzervačná látka Neolone PH 100 je tiež vysokokvalitný fenoxyetanolový výrobok zodpovedajúci požiadavkám na farmaceutickú čistotu. Poskytuje vynikajúce konzervačné a ochranné funkcie pre mnoho rôznych výrobkov osobnej starostlivosti a jeho pH zodpovedá požiadavkám.

Konzervant Kathon CG je vysoko účinný konzervačný prostriedok na použitie v prípravkoch na vlasy a pokožku. Má vynikajúcu širokospektrálnu ochranu proti mnohým baktériám, kvasinkám a plesniam a pôsobí pri pH používanom v kozmetických výrobkoch. Konzervačný prostriedok je šetrný k životnému prostrediu, pretože sa rýchlo rozkladá a v prírode sa nehromadí. Okrem toho Kathon CG neprenáša farebný nádych ani pachy do výrobkov osobnej hygieny. Aj pri nízkych dávkach je vysoko účinný, a preto je nákladovo výhodný.

Konzervačné látky Bioban Bronopol ničia širokú škálu baktérií a majú vynikajúci účinok proti pseudomonádam. Vykazujú vynikajúcu účinnosť v kombinácii s inými konzervačnými látkami, najmä s konzervačnými látkami na báze izotiazolinónu, čím zabezpečujú účinnú mikrobiálnu kontrolu aj pri veľmi malom množstve.

Pre MPP Care pracuje celosvetová sieť mikrobiologických expertov, ktorí vyvíjajú bezpečné, vysokokvalitné a účinné výrobky - aj s ohľadom na regulačné požiadavky a interné schvaľovacie procesy.

Zákazníci ťažia z vysokej odbornosti zamestnancov

Chemici spoločnosti LANXESS poskytujú zákazníkom svoje odborné znalosti, napríklad pri formulovaní výrobkov, ktoré spĺňajú najnovšie požiadavky spotrebiteľov na udržateľnosť a účinnosť.

Viac informácií o kozmetike a výrobkoch osobnej starostlivosti spoločnosti LANXESS nájdete na https://lanxess.com/Flavors-and-Fragrances a https://lanxess.com/en/Products-and-Brands/Industries/Microbial-Control.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v oblasti špeciálnej chémie

Spoločnosť LANXESS je popredná spoločnosť v oblasti špeciálnych chemikálií s tržbami vo výške 8,1 miliardy EUR v roku 2022 a približne 13 100 zamestnancami v 33 krajinách Hlavnou činnosťou spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických polotovarov, aditív, špeciálnych chemikálií a prostriedkov na ochranu spotrebiteľov. LANXESS je zaradený do popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme nájdete na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Kedy sa Slovensko dočká michelinskej hviezdy? Potrvá to ešte roky, myslí si šéf Zväzu cestovného ruchu

kedy sa slovensko docka michelinskej hviezdy potrva to este roky mysli si sef zvazu cestovneho ruchu

2.12.2023 (SITA.sk) - Prezident Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky Marek Harbuľák víta, že na Slovensku sa počas tohto roka opäť otvorila téma získania michelinskej hviezdy.

Slovensko je totiž jedinou z okolitých krajín, ktorá sa v zozname globálneho bedekra – Michelin guide – nenachádza.

Ostatné krajiny využili potenciál

Podľa Harbuľáka môže byť hlavným dôvodom fakt, že okolité krajiny dávali v uplynulých desaťročiach väčšiu váhu gastronómii.

Ako ďalej povedal pre agentúru SITA, Slovensko po rozpade Československa nenadviazalo na snahu predať sa práve cez gastronómiu v zahraničí. Myslí si, že cesta k tomuto oceneniu pre Slovensko zrejme potrvá ešte niekoľko rokov.

Debaty na tému získania michelinskej hviezdy pre Slovensko ožívali ešte pred pandémiou, keď sa podľa Harbuľáka uskutočnili aj stretnutia so zástupcami tohto sprievodcu. Ďalším rokovaniam však dala stopku pandémia.

Slovensko preto stále podľa predsedu zväzu na mape Michelin v rámci Európy chýba, a to aj napriek tomu, že disponuje mnohými šikovnými a úspešnými ľuďmi v gastropriemysle. Ostatné krajiny tento potenciál využili.

Súčasť širšej kultúry

„Nevnímali gastronómiu v posledných desaťročiach ako niečo, čo nasýti či naplní biologické potreby, ale ako súčasť širšej kultúry, spoločenských podujatí. Toto sa u nás po 40. rokoch minulého storočia vytrácalo a my sme po rozpade Československa nenadviazali na snahu predať sa cez gastronómiu v zahraničí alebo rozpoznať Slovensko cez gastronómiu,“ skonštatoval Harbuľák.

Pred získaním ocenenia však Slovensko čakajú viaceré procesy. „Potom to záleží od tých, ktorí chodia v rámci sprievodcu hodnotiť. Zo skúseností z iných krajín treba toto obdobie počítať ešte na roky,“ zhodnotil.

Predseda zväzu preto víta možnosť hostiť na Slovensku šéfkuchárov s michelinovským ocenením.

„Myslím si, že to pomôže aj našej gastronómii, a to v pohľade na to, kde sú trendy. Podporí to aj rôznych mladých študentov či začínajúcich kuchárov, ktorí majú talent, aby ďalej rozvíjali svoju kariéru,“ poznamenal.

Smutný fakt

Fakt, že Slovensko je poslednou krajinou spomedzi krajín Vyšehradskej skupiny (V4), ktorá nemá michelinskú hviezdu, označila za smutný aj riaditeľka najstaršieho hotela vo Vysokých Tatrách Miriama Vojčíková.

„Ešte tu neboli ani ľudia z Michelin Guide. Snažíme sa, nielen my, ale verím, že aj celá naša slovenská gastroscéna, robiť všetko pre to, aby sme ich tu mali, aby spoznali naše čaro, zažili našu gastronómiu,“ vysvetlila.

Pre Slovensko by toto ocenenie podľa nej prinieslo rozšírenie gastroturistiky.

„Ľudia by sem chodili za jedlom, zobrazili by sme sa na rôznych michelinských mapách. Určite by to znamenalo veľký prínos nielen pre hotely a reštaurácie, ale celkovo pre krajinu,“ doplnila.

Taliansky šéfkuchár ocenil kvalitu

Kvalitu gastronómie v Tatrách ocenil aj taliansky šéfkuchár a držiteľ michelinskej hviezdy Matteo Lorenzini.

Ten navštívil Slovensko v rámci pokračovania úspešného projektu hosťovania svetových hviezd gastronomickej scény v jednom z tatranských hotelov.

„Ostal som prekvapený. Nepoznám zvyšok Slovenska, ale našli sme tu vysoký štandard, čo sa týka investície, zariadenia, profesionality i prijatia. To je niečo, čo sa nebuduje, ani nedá naučiť. Je ľahké pochopiť, či je to fingované, alebo úprimné,“ zhodnotil s tým, že na Slovensko sa ešte chce vrátiť.

„Vedeli sme, že je tu veľký potenciál, ale po príchode sme našli ešte viac, ako sme očakávali,“ komentoval s tým, že Slovensku michelinské ocenenie praje.

Reštaurácie by sa pretekali

„Varenie s kolegami z inej reštaurácie, dokonca z takej, ktorá má michelinské ocenenie, je pre mňa a môj tím veľmi inšpiratívne. Na druhej strane je príjemné zistiť, že sme absolútne vyrovnaným partnerom a gastronómia je u nás skutočne na svetovej úrovni,“ podotkol šéfkuchár reštaurácie takzvanej prvej dámy Tatier Martin Klaučo.

Aj podľa neho by zaradenie do zoznamu Michelin Slovensku pomohlo nielen z pohľadu cestovného ruchu.

„Aj reštaurácie na Slovensku by sa možno pretekali medzi sebou, čo by dvíhalo kvalitu reštaurácií i jedla,“ skonštatoval.


Počasie