• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Spoločnosť Henkel Slovensko sa pripojila k výzve za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku

Spoločnosť Henkel Slovensko sa pripojila k výzve za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku

Súkromný sektor, vrátane najväčších zamestnávateľov, sa rozhodol zapojiť do výzvy za zlepšenie práv a životných podmienok LGBTI+ ľudí na Slovensku.

17.5.2023 (SITA.sk) - Spolu so spoločnosťou Henkel Slovensko sa pod výzvu podpísalo 24 firiem, ktoré poukazujú na to, prečo je inklúzia ekonomicky a spoločensky výhodná a zároveň upozorňujú na možné riziká v prípade, že sa právna akceptácia a postavenie LGBTI+ ľudí nezmení.

Negatívne dopady diskriminácie a narastajúcej intenzity násilia vnímajú aj samotní zamestnávatelia, pre ktorých je podpora hodnôt rovnosti a inklúzie na pracovisku dlhodobou prioritou. Ich právomoci v oblasti ochrany a podpory LGBTI+ ľudí sú však obmedzené a k výraznejšej zmene môže dôjsť len na základe predstavenia komplexných zákonov. Vybraní zástupcovia firiem pôsobiacich na Slovensku, ktoré dokopy zamestnávajú desaťtisíce ľudí, preto spoločne predstavili text výzvy na zlepšenie práv LGBTI+ ľudí na Slovensku.

Výzva bola predstavená širokej verejnosti a médiám na tlačovej konferencii, ktorá sa konala pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii v rámci iniciatívy Ide nám o život. Svoj postoj k téme aktívnou účasťou popri Henkel Slovensko vyjadrili aj spoločnosti IKEA, SHELL Slovakia, Profesia, Panta Rhei, Martinus, Curaprox, Volkswagen Slovakia, Amazon, East meets West a Pohoda.

Spoločnosť Henkel Slovensko je súčasťou iniciatívy Ide nám o život a vo firemnom prostredí presadzuje politiku rovnosti. "Narastajúcu intenzitu násilia voči LGBTI+ ľuďom na Slovensku vnímame veľmi citlivo. Vedie totiž k znižovaniu celkového psychického zdravia a produktivity zamestnancov, ktorí sú často rozrušení a trpia menšinovým stresom. Preto sa snažíme byť férovým zamestnávateľom, vytvárať inkluzívnu pracovnú kultúru a povzbudzovať našich zamestnancov, aby prebrali aktívnu rolu pri vytváraní prostredia, v ktorom sa všetci budú cítiť dobre,” vysvetľuje Alica Štepánová Kolárová, riaditeľka HR Henkel Slovensko a regionálna HR business partnerka HR pre Európu.

Spoločnosť Henkel Slovensko sa preto tiež stala aktívnou súčasťou výzvy na zlepšenie práv a životných podmienok LGBTI+ ľudí v našej krajine. "Spoločnými silami sa snažíme o vytvorenie spoločnosti, ktorá nediskriminuje, nie je násilná, dáva rovnaké práva, povinnosti a slobody všetkým bez rozdielu. K výraznejšej zmene môže dôjsť len na základe predstavenia komplexných zákonov. Sme hrdí, že sme súčasťou tejto iniciatívy, ktorá spája 25 slovenských zamestnávateľov, ktorým záleží na rodovej rovnosti. Dúfame, že sa časom pridajú k výzve aj ďalší," uviedla Zuzana Kaňuchová, riaditeľka korporátnej komunikácie Henkel Slovensko, Henkel ČR a Henkel Magyarorzság.

Popri aktivitách na posilnenie inkluzívnejšej firemnej kultúry a zapojení sa do iniciatívy Ide nám o život, Henkel Slovensko otvorene podporuje rozmanitosť a inklúziu aj prostredníctvom mnohých ďalších aktivít. Zamestnanci spoločnosti Henkel Slovensko sa zúčastňujú festivalu Dúhový PRIDE, aby tak vyjadrili svoj otvorený postoj a podporu všetkým aspektom diverzity, a to nielen na pracovisku. Spoločnosť tiež patrí medzi ambasádorov Charty diverzity, ktorej súčasťou je aj záväzok vytvárania rovnosti príležitostí bez rozdielu a snaha o rovnoprávnosť. V rámci konkrétnych krokov spoločnosť rozšírila systém benefitov, aby zohľadňoval rôzne životné situácie. V roku 2022 si zmerala Index diverzity a zaradila sa medzi Šampiónov v oblasti diverzity, čo je najvyššia úroveň hodnotenia. Spoločnosť cez ambasádorov pracovnej skupiny zameranej na diverzitu a inklúziu pripravuje pre kolegov dlhodobé kampane a iniciatívy na zvýšenie povedomia o tejto téme.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.



Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie