• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Spoločnosť Henkel Slovensko obhájila prvenstvo v ankete Najzamestnávateľ vo svojej kategórii za rok 2022

Spoločnosť Henkel Slovensko obhájila prvenstvo v ankete Najzamestnávateľ vo svojej kategórii za rok 2022

Najväčší a najvplyvnejší slovenský portál Profesia.

27.1.2023 (Webnoviny.sk) - V kategórii Centrá zdieľaných služieb spoločnosť Henkel Slovensko obhájila svoje minuloročné prvenstvo, opätovne sa zaradila medzi top zamestnávateľov a už 6 rokov po sebe sa objavuje na stupni víťazov. V ankete Najzamestnávateľ rozhodlo o víťazoch 119 151 hlasov. Víťazov ankety ocenila Profesia vo štvrtok 26. januára.

Spoločnosť Henkel Slovensko obhájila v 11. ročníku prestížnej ankety Najzamestnávateľ 1. miesto.

O víťazoch tohtoročnej ankety Najzamestnávateľ rozhodlo viac ako 119-tisíc platných hlasov, čo je o 30-tisíc hlasov viac ako v minulom ročníku. Organizátori rozšírili aj počet súťažiacich v jednotlivých kategóriách. V každej kategórii súťažilo 24 firiem. Spoločnosť Henkel Slovensko sa opäť umiestnila v náročnom konkurenčnom prostredí na prvom mieste v kategórii Centrá zdieľaných služieb a upevnila si svoju povesť atraktívneho zamestnávateľa.

"Som veľmi hrdý na to, že ako jediná spoločnosť v kategórii Centrá zdieľaných služieb patríme medzi víťazov už šiesty rok po sebe. Zakladateľ našej spoločnosti Fritz Henkel venoval mimoriadnu pozornosť podpore zamestnancov a ich rodín. Som rád, že môžeme úspešne pokračovať v jeho odkaze a že naše zameranie na zamestnaneckú skúsenosť a možnosti budovania kariéry a profesijného rozvoja vnímajú nielen naši zamestnanci, ale aj širšia verejnosť," povedal pri prevzatí ocenenia Christian Schulz, prezident spoločnosti Henkel Slovensko a riaditeľ GBS+ Bratislava a GBS+ Cairo. "Moje úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí hlasovali za Henkel Slovensko, ako aj všetkým kolegom, ktorí sa dennodenne podieľajú na zlepšovaní pracovného prostredia v našej spoločnosti a pomohli nám získať prvenstvo aj v takom náročnom roku, akým bol 2022."

V tohtoročnej ankete hlasujúci na spoločnosti Henkel Slovensko najviac ocenili kolektív a ľudí, dobré meno spoločnosti, pracovnú istotu, dlhodobú tradíciu firmy, ako aj možnosť profesijného rastu. Z benefitov vyzdvihli 13. a 14. plat, prácu z domu a taktiež aj príspevok na dôchodkové sporenie.

Spoločnosť Henkel Slovensko dlhodobo investuje do starostlivosti o zamestnancov

Rebríček najatraktívnejších zamestnávateľov zostavil renomovaný kariérny portál v 10 kategóriách už jedenásty raz. Cieľom ankety je podľa spoločnosti Profesia priniesť reálny pohľad uchádzačov i potenciálnych zamestnancov na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž.

Práve starostlivosť o zamestnancov patrí v Henkel Slovensko medzi priority. Okrem množstva zaujímavých zamestnaneckých benefitov spoločnosť podporuje fyzické aj duševné zdravie svojich zamestnancov, ako aj zdravú rovnováhu medzi prácou a súkromím.

Henkel Slovensko vytvára vhodné podmienky pre zamestnancov s deťmi, ktorí môžu využívať firemnú škôlku, ale nezabúda ani na zamestnancov na materskej či rodičovskej dovolenke prostredníctvom širokej ponuky flexibilných úväzkov a špeciálnych benefitov určených pre deti. V rámci benefitov majú zamestnanci tiež k dispozícii napríklad extra dni voľna nad rámec zákona, štedrý príspevok na dôchodkové sporenie, množstvo interných a externých školení, ale aj obľúbený Henkel shop s výhodnými cenami a možnosťou nakúpiť produkty Henkel priamo na pracovisku.

Spoločnosť si uvedomuje dôležitosť tém fyzického a duševného zdravia zamestnancov, ktoré sa dostalo do popredia najmä v období pandémie a vojny na Ukrajine. Preto ponúka nadštandardnú zdravotnú starostlivosť a zamestnancom prináša konkrétne aktivity v oblasti zdravého životného štýlu. Už štvrtý rok tiež každý mesiac pripravuje prednášky s odborníkmi na témy mentálneho zdravia, ktoré sa medzi zamestnancami tešia veľkej obľube. V prípade individuálnej potreby pomoci v psychologických, finančných či právnych otázkach poskytuje zamestnancom podporu odborníkov v rámci Employee assistance programu.

Henkel Slovensko okrem podpory svojich zamestnancov myslí aj na pomoc komunitám prostredníctvom grantovej schémy Henkel Slovensko seniorom a iniciatívy Henkel helps, ktorá zastrešuje dobrovoľnícke aktivity zamestnancov spoločnosti. Zamestnanci sa aktívne angažujú v rôznych aktivitách zameraných na podporu seniorov a odbúravanie a stieranie medzigeneračných priepastí. Spoločnosť poskytuje 5 dní voľna na dobrovoľnícke aktivity, čo zamestnanci veľmi oceňujú. Aktívny postoj k spoločenskej zodpovednosti je tiež jedným z dôvodov, prečo Henkel Slovensko patrí medzi najatraktívnejších zamestnávateľov na pracovnom trhu.

Informačný servis

Viac k téme: Henkel, Henkel Slovensko, Najzamestnávateľ, PR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie